Kā iegūt darbības atļauju?
Darbības atļaujas iegūšana ir regulēts process, kurā Jūs varat kļūt par Latvijas finanšu tirgus dalībnieku un sākt darbību pēc atļaujas saņemšanas.
Reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks (turpmāk – AIFP) darbību Latvijā ir tiesīgs sākt pēc reģistrācijas Latvijas Bankā saskaņā ar Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumu (turpmāk – Likums).
Reģistrēts AIFP ir juridiska persona, kas dibināta kā akciju sabiedrība vai sabiedrība ar ierobežotu atbildību, un tās pamatdarbība ir alternatīvo ieguldījumu fondu pārvalde. Likuma 5. panta pirmajā, otrajā un sestajā daļā ir noteikti pakalpojumi un papildpakalpojumi, kādus ir tiesīgs sniegt reģistrēts AIFP.
Reģistrēts AIFP ir pārvaldnieks, kura pārvaldē esošo aktīvu apmērs nesasniedz 500 miljonus eiro, ar nosacījumu, ka neviena fonda darbības noteikumi neparedz izmantot sviras finansējumu vai ieguldījumu daļu atpakaļpirkšanu piecu gadu laikā no dienas, kad veikts pirmais ieguldījums fondā.
Reģistrētajam AIFP nav atļauta pārrobežu darbība.
Reģistrētam AIFP sākotnējais kapitāls jānodrošina vismaz 15 000 eiro apmērā.
Darbības atļaujas iegūšanas process sastāv no vairākiem posmiem.
- Sagatavošanās pieteikuma iesniegšanai.
- Pieteikuma iesniegšana.
- Pieteikuma izvērtēšana.
- AIFP reģistrācija.
Uzziniet, kas katrā posmā jādara un jāzina uzņēmējam, ko dara Latvijas Banka un kādi ir pieteikuma izskatīšanas termiņi.
Sagatavošanās pieteikuma iesniegšanai: pirms reģistrēšanas ir iepazīšanās posms, kurā Latvijas Banka organizē tikšanos (ja nepieciešams) ar uzņēmēju, lai pārrunātu tā plānoto darbību. Šajā posmā uzņēmumam obligāti vēl nav jābūt dibinātam. Ko dara uzņēmējs Ko dara Latvijas Banka Kas jāņem vērā Rūpīgi iepazīstieties ar normatīvo aktu prasībām. Izmaksas Sagatavošanos pieteikuma iesniegšanai un konsultāciju sniegšanu Latvijas Banka nodrošina bez maksas. Pieteikuma iesniegšana: uzņēmējs sagatavo un iesniedz reģistrācijas pieteikumu. Ko dara uzņēmējs Ko dara Latvijas Banka Kas jāņem vērā Iesniedzamo dokumentu saraksts AIFP reģistrēšanai uzņēmēja pilnvarotā persona sagatavo un iesniedz iesniegumu saskaņā ar Likuma 8.panta pirmo daļu. Iesniegumam pievienojami vairāki dokumenti un informācija: 1. Informācija un dokumenti par pārvaldnieku: a) AIFP kontaktinformācija; b) AIFP statūti vai cits dibināšanas dokuments; c) dokuments, kas apliecina sākotnējā kapitāla samaksu saskaņā ar Likuma 10. panta otrās daļas 1. punktu. 2. NILLTPFN un sankciju riska pārvaldības iekšējās kontroles sistēmas izveidei nepieciešamie dokumenti (minētie iekšējās kontroles sistēmas elementi var būt iekļauti vienā vai vairākās politikās un procedūrās atkarībā no iestādes lieluma, darbības specifikas un riska ekspozīcijas). 3. Informācija par alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldīšanu saskaņā ar Likuma 8. panta pirmās daļas 3. un 4. apakšpunktu: a) informācija par pārvaldīt plānoto fondu skaitu, to nosaukumiem un pārvaldīt plānoto aktīvu kopējo vērtību; b) Regulas Nr. 231/2013 pantā noteiktā informācija – īss apraksts par alternatīvo ieguldījumu fondu ieguldījumu stratēģiju, plānoto darbības termiņu, galvenajām aktīvu kategorijām un nozarēm, kurās plāno ieguldīt, ģeogrāfisko fokusu, citiem tirgus sektoriem (ja tādus var noteikt) vai konkrētiem aktīvu veidiem, uz kuriem virzīta ieguldījumu stratēģija, kā arī plānoto ieguldītāju raksturojums. Izmaksas 250 eiro par reģistrēta AIFP reģistrācijai iesniegto dokumentu izskatīšanu. Maksājumam jābūt samaksātam līdz brīdim, kad oficiāli tiek iesniegts pieteikums. Pieteikuma izskatīšanas termiņš Viens mēnesis no brīža, kad saņemti visi Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likumā noteiktie lēmuma pieņemšanai nepieciešamie dokumenti. Pieteikuma izvērtēšana: Latvijas Banka veic pieteikuma izvērtēšanu pēc būtības. Ko dara uzņēmējs Ko dara Latvijas Banka Kas jāņem vērā Izmaksas Pieteikuma izvērtēšanas posmā nav papildu izmaksu, kas saistītas ar dokumentu izskatīšanu. AIFP reģistrācija: Latvijas Banka pabeidz pieteikuma izvērtēšanu un pieņem lēmumu par AIFP reģistrāciju vai atteikumu to reģistrēt. Ko dara uzņēmējs Ko dara Latvijas Banka Kas jāņem vērā Izmaksas Darbības atļaujas saņemšanas posmā nav papildu izmaksu, kas saistītas ar AIFP reģistrāciju. Uzraudzība: Latvijas Banka veic uzņēmuma darbības uzraudzību atbilstoši Likuma 81. panta devītās daļas prasībām. Ko dara uzņēmējs Ko dara Latvijas Banka Kas jāņem vērā Izmaksas
Darbības atļaujas iegūšanas process
Tikšanās ar potenciālajiem tirgus dalībniekiem
Latvijas Bankas speciālisti piedāvā potenciālajiem tirgus dalībniekiem konsultācijas, lai palīdzētu labāk izprast regulējošās prasības par AIFP darbību un reģistrācijas procesu, kā arī identificētu iespējamos izaicinājumus, attīstot jaunus un inovatīvus produktus vai uzņēmējdarbības modeļus.
Mūsu speciālisti piedāvā:
- skaidrot noteiktus regulējošo prasību aspektus;
- sniegt padomu par regulējuma piemērošanu inovatīva produkta vai uzņēmējdarbības modeļa agrīnā izstrādes stadijā.
Piesakieties konsultācijai! Lai vienotos par pieņemšanas laiku, rakstiet uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvaniet pa tālruni +371 67 022 300.
Noderīga informācija
- Tiesību akti
- Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes pamatnostādnes un tehniskie standarti
- Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes viedokļi