Publicēts: 05.12.2022. Aktualizēts: 25.06.2024.

Darbības atļaujas iegūšana ir regulēts process, kurā jūs varat kļūt par Latvijas finanšu tirgus dalībnieku un sākt darbību pēc atļaujas saņemšanas.

Lai kļūtu par Latvijas finanšu tirgus dalībnieku, atļauju nepieciešams saņemt:

Darbības atļaujas iegūšanas process sastāv no vairākiem posmiem:

  • sagatavošanās pieteikuma iesniegšanai,
  • pieteikuma iesniegšana,
  • pieteikuma izvērtēšana,
  • darbības atļaujas saņemšana.

Latvijas Bankas tīmekļvietnes sadaļā Licencēšana atrodama izvērsta informācija par katru finanšu un kapitāla tirgus segmentu: kas uzņēmējam jāzina un jādara katrā darbības atļaujas iegūšanas posmā, kādi dokumenti ir jāsagatavo un jāiesniedz Latvijas Bankai darbības atļaujas iegūšanai, ko dara Latvijas Banka un kādi ir pieteikuma izskatīšanas termiņi.

Tikšanās ar potenciālajiem tirgus dalībniekiem

Latvijas Bankas speciālisti piedāvā potenciālajiem tirgus dalībniekiem konsultācijas, lai palīdzētu labāk izprast atļaujas iegūšanas procesu, kā arī identificētu iespējamos izaicinājumus, attīstot jaunus un inovatīvus produktus vai uzņēmējdarbības modeļus.

Mūsu speciālisti piedāvā:

  • skaidrot noteiktus regulējošo prasību aspektus;
  • sniegt padomu par regulējuma piemērošanu inovatīva produkta vai uzņēmējdarbības modeļa agrīnā izstrādes stadijā.

Piesakieties konsultācijai
Lai vienotos par pieņemšanas laiku, lūdzam iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni 67 022 300.

Uzņēmējiem, kas iecerējuši sniegt inovatīvus finanšu pakalpojumus, piedāvājam konsultācijas Latvijas Bankas Inovāciju centrā. Palīdzēsim izprast, vai iecerētais jaunais pakalpojums vai biznesa modelis varētu būtu pakļauts kādam finanšu sektora regulējumam un kādi jautājumi biznesa ieceres autoriem būtu jāatrisina tālākās izstrādes gaitā.

Licencēšana