Publicēts: 27.12.2022. Aktualizēts: 29.12.2023.

Apmeklētāju pieņemšana

Apmeklētājus pieņem Latvijas Bankas darba laikā, iepriekš piesakoties pa tālruni 67022300 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Sūdzību un iesniegumu pieņemšana un informācija apmaiņa

Ikvienam ir iespēja vērsties Latvijas Bankā ar iesniegumu, informācijas pieprasījumu vai pēc uzziņas.

Latvijas Banka atbildēs uz iesniegumiem saskaņā ar Iesniegumu likuma un Informācijas atklātības likuma prasībām pēc iespējas saprātīgā termiņā.
Uz iesniegumiem, kuriem normatīvie akti nosaka citu izskatīšanas kārtību, Latvijas Banka atbildēs saskaņā ar atbilstošo kārtību.

Iesniegumu Latvijas Bankai var iesniegt vairākos veidos.

Elektroniski:

 • nosūtot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • portālā www.latvija.lv, izmantojot e-Adresi

Latvijas Banka nodrošina un aicina izmantot vidi drošai liela apjoma failu sūtīšanai un saņemšanai – sistēmu CryptShare, kas pieejama cryptshare.bank.lv​​​​​​​

CryptShare darbības princips:

 • autentifikācija – izvēlies e-pasta adresi, uz kuru tiek nosūtīta aktivizācijas saite, kas jāatver
 • ievieto failu(s) sistēmā
 • izvēlies paroli, ar ko tiks šifrēts sūtījums (nosūtīt failu bez paroles nav iespējams)
 • e-pastā nosūti saņēmējam paroli
 • CryptShare nosūtīs e-pasta paziņojumu saņēmējam
 • Saņēmējs pieslēgsies CryptShare sistēmai, ievadīs saņemto paroli un lejuplādēs failus.

Papīra formā:

 • nosūtot pa pastu uz adresi K. Valdemāra iela 2A, Rīga, LV-1050
 • iesniedzot klātienē Latvijas Bankā K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā (lūdzam izmantot ieeju no Citadeles ielas puses)

Mutvārdos:

 • ierodoties klātienē Latvijas Bankā K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā (nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 67022300 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Ievērojot to, ka ikvienai personai ir pieejami elektroniskā paraksta (eParaksts) rīki un iespēja izveidot e-Adresi drošai saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm un institūcijām, Latvijas Banka aicina iesniegt Latvijas Bankā elektroniski parakstītu iesniegumu, nosūtot to uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai iesnieguma iesniegšanai izmantot e-Adresi.

Ombuds

Plašāka informācija par sūdzību iespējām ombudam.

Iesniegumā norādītie personas dati tiks apstrādāti Latvijas Bankas noteiktā mērķa īstenošanai – iesnieguma izskatīšana un atbildes sniegšana.

Personas datu pārzinis ir Latvijas Banka, reģ. Nr. 90000158236, K. Valdemāra iela 2A, Rīga, LV-1050, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Papildinformācija par personas datu apstrādi Latvijas Bankā