Ziedojumi un palīdzība

Latvijas finanšu pakalpojumi bēgļiem no Ukrainas

Latvija stingri nosoda Krievijas īstenoto karu Ukrainā. Latvijas Republikas valsts un pašvaldību iestādes un tās iedzīvotāji šajos grūtajos laikos ir gatavi uzņemt Ukrainas iedzīvotājus, kuri bēg no kara. Šeit apkopota Ukrainas pilsoņiem būtiskāka informācija saistībā ar finanšu pakalpojumiem Latvijā.

Vai bankas atvērs kontu Ukrainas pilsoņiem – bēgļiem?

Atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 7. panta pirmās daļas 6. punktam Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijas valsts nodrošina pamatkontu Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma izpratnē neatkarīgi no tā, vai Ukrainas civiliedzīvotājs atbilst Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma 97.2 panta otrās daļas nosacījumiem. Tas nozīmē, ka bēgļu statusa apliecinošs dokuments, atverot pamatkontu, nav nepieciešams. Lai Latvijas bankā atvērtu pamatkontu, ir nepieciešama tikai Ukrainas pilsoņa pase vai ID karte.

Maksājumu kontu atvēršana (Info lapa)

Lai uzzinātu vairāk par konta atvēršanu un maksājumu kartes noformēšanu, pirms apmeklējuma aicinām sazināties ar konkrēto banku. Jāatceras, ka lielākā daļa banku klientus klātienē apkalpo pēc iepriekšēja pieraksta.

Vai Latvijā darbojas Ukrainas banku maksājumu kartes?

Ukrainas banku maksājumu kartēm, kas ir VISA un MasterCard maksājumu tīklā, vajadzētu strādāt, jo Ukrainas bankas ir strādājušas pie darbības nepārtrauktības jautājumiem un vadošās no tām ir parūpējušās par rezerves risinājumiem.

Vienlaikus aicinām vērsties pie atbildīgajām Latvijas valsts, pašvaldības institūcijām, NVO un lūgt visu nepieciešamo palīdzību. Vairāk informācijas par pieejamo Latvijas atbalstu.

Vai Latvijas valūtas maiņas punktos ir iespēja samainīt Ukrainas grivnas pret eiro?

Grivnas iespējams apmainīt ārvalstu valūtu maiņas uzņēmumos pēc tirgus kursa. Aicinām par konkrētām valūtas apmaiņas iespējām interesēties pašos uzņēmumos.

Vienlaikus aicinām vērsties pie atbildīgajām Latvijas valsts, pašvaldības institūcijām, NVO un lūgt visu nepieciešamo palīdzību, varbūt līdzi esošie skaidras naudas uzkrājumus nav nepieciešams tērēt. Vairāk informācijas par pieejamo Latvijas atbalstu.

Ietekme uz ekonomiku

 

Kā panākt NOTURĪGU Latvijas tautsaimniecības izaugsmi?

Ekspertu saruna.

Skaties ierakstu

9 kļūdas, ko nepieļaut ceļā uz ekonomikas izaugsmi

Deviņas kļūdas, ko nepieļaut, tiecoties uz jebkuras valsts, arī Latvijas, ekonomisko izaugsmi.

Uzzināt vairāk

Recepte ekonomikas izaugsmei – 10 fakti

Kādi faktori nosaka valstu ekonomikas attīstību, vai ekonomiskā izaugsme ir vajadzīga un kāpēc tā (ne)turpināsies mūžīgi.

Uzzināt vairāk

Cilvēkkapitāla spēcināšanas ceļš

Latvijas ekonomikas izaugsmes tempu, no cilvēkkapitāla komponentes raugoties, var paātrināt par gandrīz diviem procentpunktiem gadā.

Uzzināt vairāk

Nākotnes ekonomika: iekļaujoša un ilgtspējīga

Kas zaļās izaugsmes kontekstā satrauc dažādu zinātņu speciālistus ar desmitiem gadu ilgu pētniecības pieredzi.

Uzzināt vairāk

Aktuālās tēmas

18.03.2024.

Finanšu pakalpojumu pieejamība

Finanšu pakalpojumu pieejamība, t.sk. kreditēšana, ir viens no...
18.03.2024.

Ekonomiskā izaugsme

Pēdējo desmit gadu laikā Latvijas ekonomikas apjoms vidēji gadā...
17.03.2022.

Krievijas iebrukums Ukrainā

Ziedojumi un palīdzība Ukrainas Nacionālā banka atvērusi...
20.11.2020.

Digitālais eiro

Digitālais eiro Elektronisko maksājumu īpatsvars ekonomikā...