Publicēts: 20.12.2010. Aktualizēts: 03.10.2022.

Zināšanu centrs "Naudas pasaule" ir interaktīvs finanšu izglītības un informācijas centrs katram, kas interesējas par naudas politiku, apriti un vēsturi.

Adrese: K. Valdemāra 2A, Rīga, LV-1050
E-pasts: naudaspasaule@bank.lv
Tālrunis: 67022297

Ekspozīcija veidota saskaņā ar principu: "Nāc, ieraugi, pieskaries, izpēti un apdomā!". Izstāde ir interaktīva, un informatīvos stendus papildina multivides prezentācijas, īsfilmas, datorspēles un dažādi pārsteigumi. 

Zinashanu centrs globuss banklv 1000 o

Zināšanu centrs “Naudas pasaule” ir bāzes elements Latvijas Bankas ekonomikas izglītošanas programmā. Tādējādi tiek veicināta sabiedrības izpratne par ekonomikas un finanšu jautājumiem, kas saistīti ar naudas apriti un lomu ekonomikā. Centrs ir nozīmīgs atbalsts ekonomikas u.c. sociālo zinību apguvē Latvijas skolām, vidusskolas un pamatskolu grupām veidojot aptuveni 80% no kopējā apmeklējuma, kas ir vidēji 8 000˗10 000 apmeklētāju gadā. Centra apmeklēšanu par sev nepieciešamu informācijas un zināšanu ieguves veidu augsti novērtē arī studenti, dažādu nozaru pārstāvji un ārvalstu viesi.

Zināšanu centrs “Naudas pasaule” pastāv vairāk nekā 15 gadus un ir uzņēmis 110 tūkstošus apmeklētāju – galvenokārt skolēnus un pedagogus, bet arī daudzu citu nodarbošanās veidu un vecumu apmeklētājus.

2017. gadā zināšanu centrs ir pārveidots, piedāvājot būtiski pilnveidotu saturu un modernizējot vairāk nekā desmit gados novecojušo tehnoloģisko risinājumu.

Latvijas Bankas zināšanu centrs

Zināšanu centra “Naudas pasaule” ekspozīcijas pārveide veikta gan Latvijas Bankas speciālistu spēkiem, īpaši attiecībā uz satura izveidi, gan piesaistot uzņēmumu SIA “Mellis Grupa”, kas specializējies ekspozīcijas izveidē un uzturēšanā, gan vairākus uzņēmumus, kas izstrādājuši multimediju prezentācijas. Ekspozīcijas pārveidē piesaistīti partneri no citām institūcijām – FKTK, Centrālās statistikas pārvaldes, Latvijas Finanšu nozares asociācijas, fondu biržas “Nasdaq Riga” un norēķinu pakalpojumu uzņēmuma SIA “Worldline” .