Publicēts: 05.09.2022.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) informē, ka saskaņā ar Noguldījumu garantiju likuma 3. panta ceturtajā daļā noteikto, tie likvidējamās ABLV Bank, AS noguldītāji, kuriem ir tiesības saņemt garantēto atlīdzību, bet kuri līdz 23.02.2023. plkst. 23.59 nepieteiksies tās saņemšanai, ar 24.02.2023. plkst. 00.00 zaudēs prasījuma tiesības pret Latvijas Noguldījumu garantiju fondu par garantētās atlīdzības izmaksu.

Ņemot vērā minēto, aicinām visus noguldītājus, kuriem ir tiesības saņemt garantēto atlīdzību un kuri to vēl nav izdarījuši līdz šim, pieteikties garantētās atlīdzības saņemšanai līdz 23.02.2023 plkst. 23.59. Aicinājums nav attiecināms uz noguldītājiem, kuriem nav tiesību saņemt garantēto atlīdzību vai kuriem ir spēkā ierobežojumi garantētās atlīdzības saņemšanai. Atgādinām, ka garantēto atlīdzību izmaksu likvidējamās ABLV Bank, AS noguldītājiem nodrošina akciju sabiedrība "Citadele banka".

Vairāk informācijas par pieteikšanās kārtību skatīt šeit. Tiem noguldītājiem, kuriem atbilstoši Noguldījumu garantiju likuma 27. panta pirmajai daļai garantētās atlīdzības izmaksa ir atlikta, tā būs pieejama piecus gadus no brīža, kad izbeigušies apstākļi, kas bija par pamatu garantētās atlīdzības izmaksas atlikšanai. Papildus informējam, ka saskaņā ar Noguldījumu garantiju likuma 19. panta septīto daļu ar 24.02.2023. izbeigsies zvērinātu tiesu izpildītāju un nodokļu (nodevu) administrācijas noteiktie ierobežojumi garantētās atlīdzības izmaksai, kas bija uzlikti garantētajai atlīdzībai saistībā ar iespējamu naudas līdzekļu piedziņu. Līdz ar to, šiem noguldītājiem, sākot ar 24.02.2023. būs tiesības turpmākos piecus gadus pieteikties garantētās atlīdzības saņemšanai.

Turpmākai informācijai:

FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Dace Jansone

tālr.: 67 774 808

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.