Publicēts: 27.03.2023.

Latvijas Banka 14. aprīlī aicina uz semināru "Trīs soļi līdz kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēja darbības atļaujai" pārstāvjus no uzņēmumiem, kuri sniedz vai plāno sniegt kolektīvās finansēšanas pakalpojumus un kuriem saskaņā ar vienotā Eiropas Savienības (ES) regulējuma prasībām ir jāsaņem darbības atļauja kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniegšanai.

Seminārā Latvijas Bankas licencēšanas un uzraudzības eksperti pastāstīs par prasībām darbības atļaujas iegūšanai un atbildēs uz uzņēmēju jautājumiem par darbības atļaujas iegūšanas procesu, iesniedzamajiem dokumentiem, izmaksām, regulējuma tvērumu u.c. Pasākumā gaidīti gan kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēji, kuri jau strādā un kuriem līdz šī gada novembrim sava darbība jāpielāgo vienotā ES regulējuma prasībām, gan uzņēmēji, kas tikai plāno attīstīt kolektīvās finansēšanas platformu.

Seminārs notiks 14. aprīlī no plkst.10.00 līdz 12.00 Latvijas Bankas centrālajā ēkā Rīgā, K. Valdemāra ielā 2A.

Pasākumu atklās un jautājumu un atbilžu sesiju vadīs Latvijas Bankas Finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes vadītāja Marine Krasovska. Par prasībām kolektīvās finansēšanas pakalpojuma sniedzēja darbības atļaujas saņemšanai stāstīs Latvijas Bankas Licencēšanas un sankciju pārvaldes galvenais juriskonsults Ingus Valtiņš un Latvijas Bankas Finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes galvenais uzraudzības eksperts Mārtiņš Grakauskis.

Lai piedalītos seminārā, nepieciešams iepriekš pieteikties, līdz 12. aprīlim aizpildot pieteikšanās formu: https://forms.gle/s8XovWRoqhipRxuq7 .

Aicinām visus kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējus, kam nepieciešama darbības atļauja, izmantot iespēju klātienē satikt Latvijas Bankas ekspertus un uzdot interesējošos jautājumus par darbības atļaujas iegūšanu.

Prasību saņemt darbības atļauju kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējiem nosaka visā ES vienots regulējums – Regula Nr. 2020/1503 par Eiropas kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējiem uzņēmējdarbībai. Regula tiek piemērota no 2021. gada 10. novembra, bet līdz šā gada novembrim ir spēkā pārejas periods, kura laikā kolektīvās finansēšanas platformām, kas bija sākušas darbu vēl pirms vienotā ES regulējuma pieņemšanas, ir jāpielāgojas jaunajām prasībām un jāsaņem uzraudzības iestāžu izsniegtas darbības atļaujas.

Pārejas perioda termiņa beigas tuvojas, tāpēc mudinām kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējus nekavēties ar pieteikumiem darbības atļaujas saņemšanai.

Latvijas Banka nodrošina uzņēmējiem atbalstu un konsultācijas visā darbības atļaujas saņemšanas procesā. Plašāka informācija par darbības atļaujas saņemšanu – licencēšanas ceļvedī Latvijas Bankas tīmekļvietnē.

Līdz šim Latvijā darbības atļauju kolektīvās finansēšanas pakalpojuma sniegšanai saskaņā ar Regulu Nr. 2020/1503 saņēmis viens uzņēmums – SIA "CrowdedHero Latvia".

Kolektīvās finansēšanas pakalpojuma sniedzējs ir uzņēmums, kas uztur tiešsaistes platformu, kurā saved kopā ieguldītājus (gan fiziskas, gan juridiskas personas) un uzņēmumus, kas vēlas piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbībai un ierosina finansējamo projektu. Finansējums var tikt piesaistīts kā aizdevums vai ieguldījums uzņēmuma kapitālā.

Vienotais kolektīvās finansēšanas regulējums nodrošina šī pakalpojuma sniedzējiem līdzvērtīgas iespējas ES valstīs neatkarīgi no tā, kurā valstī pakalpojuma sniedzējs saņēmis darbības atļauju, proti, iespējama pārrobežu darbība (passporting).

Citi jaunumi

31.05.2023.

Latvijas Banka aicina uz diskusijām sarunu festivālā "LAMPA"

Šā gada sarunu festivālā "LAMPA", kas 9. un 10. jūnijā...
29.05.2023.

Par Latvijas Bankas darbu 29. maijā

Saistībā ar Saeimas lēmumu pasludināt 29. maiju par svētku...
26.05.2023.

Anulēta akciju sabiedrības "Rietumu Asset Management" ieguldījumu pārvaldes sabiedrības licence

Pēc akciju sabiedrības "Rietumu Asset Management" ieguldījumu...
24.05.2023.

Latvijas Banka saņem pieteikumu akciju sabiedrības "VEF" akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai akciju izslēgšanai no regulētā tirgus

Latvijas Banka 23. maijā saņēmusi sabiedrības ar ierobežotu...
23.05.2023.

Izlaidīs 2 eiro piemiņas monētu "Saulespuķe Ukrainai"

Otrdien, 30. maijā, Latvijas Banka izlaidīs īpašu 2 eiro...
18.05.2023.

Kā sasniegt kapitāla tirgus attīstībai valstiski nospraustos mērķus

Visiem, kas interesējas par Latvijas ekonomikas izaugsmi un...
15.05.2023.

Studenti aicināti iesniegt darbus studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursā

Baltijas valstu augstskolu studenti no šodienas līdz 29. maijam...
11.05.2023.

Jaunākais Latvijas sabiedrības Finanšu pratības indekss – 61 % no maksimālā iespējamā rezultāta

Latvijas iedzīvotāju finanšu pratība vērtējama kā viduvēja, un...
11.05.2023.

Latvijas Banka sāk publicēt informāciju par noguldījumu un kredītu procentu likmēm Latvijā un eiro zonā

Latvijas Banka ir sākusi apkopot un publicēt regulāru pārskatu par...
03.05.2023.

Izlaidīs Imantam Ziedonim veltītu monētu "Zvaigžņu putekļi"

Ceturtdien, 11. maijā, Latvijas Banka izlaidīs sudraba...
28.04.2023.

Ilgtspējas brokastīs diskutē par ilgtspējas stratēģiju izstrādi

Šodien, 28. aprīlī, norisinājās otrās Latvijas Bankas rīkotās...
28.04.2023.

Par Latvijas Bankas darbu svētku laikā

Saistībā ar maija svētkiem mainīts Latvijas Bankas darba laiks....