Publicēts: 27.03.2023.

Latvijas Banka 14. aprīlī aicina uz semināru "Trīs soļi līdz kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēja darbības atļaujai" pārstāvjus no uzņēmumiem, kuri sniedz vai plāno sniegt kolektīvās finansēšanas pakalpojumus un kuriem saskaņā ar vienotā Eiropas Savienības (ES) regulējuma prasībām ir jāsaņem darbības atļauja kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniegšanai.

Seminārā Latvijas Bankas licencēšanas un uzraudzības eksperti pastāstīs par prasībām darbības atļaujas iegūšanai un atbildēs uz uzņēmēju jautājumiem par darbības atļaujas iegūšanas procesu, iesniedzamajiem dokumentiem, izmaksām, regulējuma tvērumu u.c. Pasākumā gaidīti gan kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēji, kuri jau strādā un kuriem līdz šī gada novembrim sava darbība jāpielāgo vienotā ES regulējuma prasībām, gan uzņēmēji, kas tikai plāno attīstīt kolektīvās finansēšanas platformu.

Seminārs notiks 14. aprīlī no plkst.10.00 līdz 12.00 Latvijas Bankas centrālajā ēkā Rīgā, K. Valdemāra ielā 2A.

Pasākumu atklās un jautājumu un atbilžu sesiju vadīs Latvijas Bankas Finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes vadītāja Marine Krasovska. Par prasībām kolektīvās finansēšanas pakalpojuma sniedzēja darbības atļaujas saņemšanai stāstīs Latvijas Bankas Licencēšanas un sankciju pārvaldes galvenais juriskonsults Ingus Valtiņš un Latvijas Bankas Finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes galvenais uzraudzības eksperts Mārtiņš Grakauskis.

Lai piedalītos seminārā, nepieciešams iepriekš pieteikties, līdz 12. aprīlim aizpildot pieteikšanās formu.

Aicinām visus kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējus, kam nepieciešama darbības atļauja, izmantot iespēju klātienē satikt Latvijas Bankas ekspertus un uzdot interesējošos jautājumus par darbības atļaujas iegūšanu.

Prasību saņemt darbības atļauju kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējiem nosaka visā ES vienots regulējums – Regula Nr. 2020/1503 par Eiropas kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējiem uzņēmējdarbībai. Regula tiek piemērota no 2021. gada 10. novembra, bet līdz šā gada novembrim ir spēkā pārejas periods, kura laikā kolektīvās finansēšanas platformām, kas bija sākušas darbu vēl pirms vienotā ES regulējuma pieņemšanas, ir jāpielāgojas jaunajām prasībām un jāsaņem uzraudzības iestāžu izsniegtas darbības atļaujas.

Pārejas perioda termiņa beigas tuvojas, tāpēc mudinām kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējus nekavēties ar pieteikumiem darbības atļaujas saņemšanai.

Latvijas Banka nodrošina uzņēmējiem atbalstu un konsultācijas visā darbības atļaujas saņemšanas procesā. Plašāka informācija par darbības atļaujas saņemšanu – licencēšanas ceļvedī Latvijas Bankas tīmekļvietnē.

Līdz šim Latvijā darbības atļauju kolektīvās finansēšanas pakalpojuma sniegšanai saskaņā ar Regulu Nr. 2020/1503 saņēmis viens uzņēmums – SIA "CrowdedHero Latvia".

Kolektīvās finansēšanas pakalpojuma sniedzējs ir uzņēmums, kas uztur tiešsaistes platformu, kurā saved kopā ieguldītājus (gan fiziskas, gan juridiskas personas) un uzņēmumus, kas vēlas piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbībai un ierosina finansējamo projektu. Finansējums var tikt piesaistīts kā aizdevums vai ieguldījums uzņēmuma kapitālā.

Vienotais kolektīvās finansēšanas regulējums nodrošina šī pakalpojuma sniedzējiem līdzvērtīgas iespējas ES valstīs neatkarīgi no tā, kurā valstī pakalpojuma sniedzējs saņēmis darbības atļauju, proti, iespējama pārrobežu darbība (passporting).

Citi jaunumi

26.02.2024.

Latvijā 2023. gadā veikts 786.1 milj. bezskaidrās naudas maksājumu 409.3 mljrd. eiro kopapjomā

Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji (kredītiestādes,...
21.02.2024.

Dekarbonizācijas ietekme uz fiziskā kapitāla aktīvu izmantošanu Latvijā

Diskusijas materiāls 1/2024
13.02.2024.

Izstrādāts jauns Eiropas vienotā noregulējuma mehānisma darbības redzējums

Pēc gadu ilgām konsultācijām un pārrunām ar iesaistītajām...
08.02.2024.

Latvijas Banka izsniedz SIA "LANDE Platform" kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēja darbības atļauju

Latvijas Bankas uzraudzības komiteja 7. februārī nolēma izsniegt...
07.02.2024.

Par Latvijas Bankas darbu finanšu pakalpojumu pieejamības jomā

Santa Purgaile intervijā "Rīta Panorāma" stāstīja par kapitāla...
06.02.2024.

Finanšu sektors kļūs godprātīgiem klientiem draudzīgāks

Otrdien, 6. februārī, Finanšu sektora attīstības padome...
02.02.2024.

Latvijā viesojas Vienotā noregulējuma valdes pārstāvji

1. un 2. februārī Latvijā viesojās Eiropas Vienotā noregulējuma...
01.02.2024.

Notiks "Finanšu pratības nedēļa 2024"; aicinām partnerus laikus pieteikt pasākumus

No 18. līdz 24. martam Latvijā notiks tradicionālā "Finanšu...
31.01.2024.

Cik maksā vāja digitālā finanšu pratība?

Laikā, kad norēķiniem aizvien vairāk izmantojam bezskaidro naudu...
30.01.2024.

10 gadi kopš Latvijas iestāšanās eirozonā

Par eiro desmitgadi – ko vienotā Eiropas valūta devusi Latvijas...
29.01.2024.

Intervija ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks uzsvēra, ka...
19.01.2024.

Kredītiestādēs pamatkonta pakalpojuma sniegšanā ir vieta būtiskiem uzlabojumiem

Kopumā Latvijas kredītiestādes ievēro Maksājumu pakalpojumu un...