Publicēts: 12.05.2021.

"Muzeju nakts 2021" laikā sestdien, 15. maijā, ikviens interesents aicināts virtuāli apmeklēt Latvijas Bankas zināšanu centru "Naudas pasaule", kas iekārtots vēsturiskajās Latvijas Bankas naudas glabātavas telpās.

Atbilstoši vienojošajai devīzei "Robežas" Latvijas Banka piedāvā "Muzeju nakti 2021" pavadīt sev ērtā vietā, paša acīm pārliecinoties par tēmas "Nauda bez robežām" nozīmi ikviena ikdienā.

Tiešraides pasākums sociālajā tīklā "Facebook" notiks no plkst.18.00 līdz plkst. 21.00, un tā laikā plānotas interesantas un izziņu veicinošas aktivitātes ikvienam, kas interesējas par naudu, ekonomiku, personiskajām finansēm un tautsaimniecību kopumā. Nāc uz https://www.facebook.com/latvijasbanka un piedalies pasākumā!

Pasākuma laikā:

  • ieskatīsimies vēsturiskajā un noslēpumiem bagātajā Latvijas Bankas naudas glabātavā, ar naudas stāstiem piepildītajā bijušajā Latvijas Bankas seifā, kur kādreiz glabāti simtiem miljonu latu, bet tagad atrodas zināšanu centrs "Naudas pasaule" – modernākā naudas ekspozīcija reģionā;
  • virtuāli būs iespējams piedalīties sarunā ar Latvijas Bankas ekspertiem par tēmām "Maksājumi šodien un nākotnē" un "Globālās ekonomikas tendences".

Aktīvākie un veiksmīgākie pasākuma dalībnieki, kas piedalīsies viktorīnā, saņems pārsteiguma balvas.

"Naudas pasaule" ir interaktīvs finanšu izglītības un informācijas centrs katram, kas interesējas par naudas politiku, apriti un vēsturi. "Naudas pasaules" mērķis ir rosināt cilvēkus saskatīt un pārdomāt naudas ceļus un izprast naudas nozīmi tautsaimniecībā.

Ekspozīcija veidota cilvēkiem ar priekšzināšanām vismaz pamatskolas līmenī. Taču tās saturs izprotams un noderīgs ikviena vecuma cilvēkam, kurš lieto naudu un interesējas par tās ietekmi. Informācija sniegta latviešu, krievu un angļu valodā, tādējādi "Naudas pasauli" var pilnvērtīgi iepazīt gan Latvijas iedzīvotāji, gan ārvalstu viesi.

"Covid-19" pandēmijas laikā "Naudas pasauli" iespējams apmeklēt virtuāli.

Interesanti fakti par "Naudas pasauli"

  • "Naudas pasaule" iekārtota vēsturiskajās Latvijas Bankas naudas glabātavas telpās.
  • Ekspozīcija izvietota divos stāvos 530 m2 platībā.
  • Telpās saglabāti seifu skapji un divstāvu seifu telpas oriģinālās durvis, kas sver 3.5 tonnas.
  • Pirmā interesentu grupa "Naudas pasauli" apmeklēja 2005. gada 1. martā.
  • Ņemot vērā lielo apmeklētāju skaitu, Latvijas Banka izveidoja valstī pirmo publiskā apmeklējuma elektronisko reģistru, kura jaunākā versija tiek izmantota arī pašlaik.
  • "Naudas pasauli" apmeklējuši vairāk nekā 100 000 apmeklētāju klātienē un vairāk nekā 7500 apmeklētāju virtuāli.
  • Izstādes garākais vada savienojums pārsniedz 2 km un ļauj darbināt Pārdaugavā novietotu drošības dienesta novērošanas kameru pie naudas glabātavas ēkas.