Publicēts: 14.03.2022.

Latvijas Banka un partneri no 21. līdz 27. martam aicina piedalīties "Finanšu pratības nedēļā 2022", lai veicinātu iedzīvotāju naudas prasmi, finansiālo drošību un ilgtspēju. Nedēļas ietvaros nevalstiskās organizācijas, valsts pārvaldes iestādes un uzņēmumi rīkos daudzpusīgas bezmaksas aktivitātes, kurās aicināts piedalīties ikviens, kurš vēlas kļūt par labāku naudas pratēju.

Pakāpeniski īstenojot priekšdarbus Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) integrācijai vienā institūcijā, ar 2022. gada 1. janvāri par Latvijas nacionālo koordinatoru finanšu pratības jomā ir kļuvusi Latvijas Banka, un tā šogad pirmo reizi organizē un koordinē "Finanšu pratības nedēļas" norisi.

Finanšu pratības nedēļas ietvaros vairāk nekā 15 institūciju piedāvās tiešsaistes un klātienes pasākumus, kā arī informatīvos materiālus gan jauniešiem, gan pieaugušajiem un senioriem. Ikvienam būs iespēja uzzināt vairāk par tādām tēmām kā ieguldīšana, privāto finanšu plānošana, turīguma un pensijas veidošana, skaidrās naudas atpazīšana. Tiks apspriestas finanšu tehnoloģiju iespējas veicināt naudas prasmi, nākotnes darbs, varēs veikt atalgojuma prognozes, noskaidrot savu finanšu IQ, bet īpaši jaunieši aicināti piedalīties 5 dienas ilgā finanšu pratības izaicinājumā.

Tāpat starp pasākumiem ir seminārs skolotājiem, kā arī tiks publicēts mācību līdzeklis pirmsskolai ekonomikā un mācību materiāls par apdrošināšanu. Pirmos soļus uzņēmējdarbībā dažādās iniciatīvās varēs apgūt gan skolēni, gan pieaugušie. Latvijas Banka, savā 100 gadu jubilejā akcentējot finanšu pratības vērtību ikviena ikdienā un sabiedrībā kopumā, "Finanšu pratības nedēļas 2022" laikā izlaidīs 2 eiro piemiņas monētu, kas veltīta finanšu pratībai.

Ar nedēļas norišu kalendāru aicinām iepazīties finanšu pratības vietnē. Tiešraides un materiāli būs pieejami "Facebook" vietnē "Naudasprasme".

Finanšu pratības nedēļa Latvijā notiek jau devīto reizi starptautiskās iniciatīvas Global Money Week ietvaros. Gadskārtējās nedēļas norisi Latvijā koordinē Latvijas Banka, kas aktivitātes īsteno kopā ar Finanšu nozares asociāciju, Patērētāju tiesību aizsardzības centru, FKTK, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Latvijas Apdrošinātāju asociāciju, "Swedbank" AS, SIA "TAVEX", AS "DelfinGroup", Biedrību „Latvijas senioru kopienu apvienība”, AS "Attīstības finanšu institūcija Altum", Finanšu izglītības biedrību, biedrības "Global Shapers Community – Riga" FinLit projektu, biedrību "Junior Achievement Latvia", “Veselīgām finansēm”, Banku augstskolu, Rīgas Tehnisko universitāti, Ekonomikas un kultūras augstskolu, kā arī citām izglītības iestādēm un partneriem.

Vairāk informācijas par starptautisko iniciatīvu Global Money Week.

Citi jaunumi

31.05.2023.

Latvijas Banka aicina uz diskusijām sarunu festivālā "LAMPA"

Šā gada sarunu festivālā "LAMPA", kas 9. un 10. jūnijā...
29.05.2023.

Par Latvijas Bankas darbu 29. maijā

Saistībā ar Saeimas lēmumu pasludināt 29. maiju par svētku...
26.05.2023.

Anulēta akciju sabiedrības "Rietumu Asset Management" ieguldījumu pārvaldes sabiedrības licence

Pēc akciju sabiedrības "Rietumu Asset Management" ieguldījumu...
24.05.2023.

Latvijas Banka saņem pieteikumu akciju sabiedrības "VEF" akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai akciju izslēgšanai no regulētā tirgus

Latvijas Banka 23. maijā saņēmusi sabiedrības ar ierobežotu...
23.05.2023.

Izlaidīs 2 eiro piemiņas monētu "Saulespuķe Ukrainai"

Otrdien, 30. maijā, Latvijas Banka izlaidīs īpašu 2 eiro...
18.05.2023.

Kā sasniegt kapitāla tirgus attīstībai valstiski nospraustos mērķus

Visiem, kas interesējas par Latvijas ekonomikas izaugsmi un...
15.05.2023.

Studenti aicināti iesniegt darbus studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursā

Baltijas valstu augstskolu studenti no šodienas līdz 29. maijam...
11.05.2023.

Jaunākais Latvijas sabiedrības Finanšu pratības indekss – 61 % no maksimālā iespējamā rezultāta

Latvijas iedzīvotāju finanšu pratība vērtējama kā viduvēja, un...
11.05.2023.

Latvijas Banka sāk publicēt informāciju par noguldījumu un kredītu procentu likmēm Latvijā un eiro zonā

Latvijas Banka ir sākusi apkopot un publicēt regulāru pārskatu par...
03.05.2023.

Izlaidīs Imantam Ziedonim veltītu monētu "Zvaigžņu putekļi"

Ceturtdien, 11. maijā, Latvijas Banka izlaidīs sudraba...
28.04.2023.

Ilgtspējas brokastīs diskutē par ilgtspējas stratēģiju izstrādi

Šodien, 28. aprīlī, norisinājās otrās Latvijas Bankas rīkotās...
28.04.2023.

Par Latvijas Bankas darbu svētku laikā

Saistībā ar maija svētkiem mainīts Latvijas Bankas darba laiks....