Publicēts: 13.10.2021.

Šodien notika Finanšu un kapitāla tirgus konsultatīvās padomes sēde, kurā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile un Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks ar finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku sabiedrisko organizāciju vadītājiem pārrunāja Latvijas Bankas un FKTK integrācijas procesu.

FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile uzsvēra: "Integrācijas procesu mēs uzlūkojam kā iespēju kopīgiem spēkiem kļūt par efektīvu un spēcīgu uzraugu, nopietni strādājot pie Latvijas finanšu sektora attīstības veicināšanas. Regulārs dialogs ar nozaru asociācijām jau līdz šim ir bijis būtiska FKTK līdzšinējā darba daļa. Arī integrācijas procesā partneru viedoklis mums ir ļoti svarīgs, lai līdztekus sekmīgai integrācijai kāpinātu uzraudzības procesa efektivitāti un pilnveidotu finanšu un kapitāla tirgus attīstību atbalstošus apstākļus."

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks akcentēja: "Mūsu mērķis ir izveidot jaudīgu institūciju, lai Latvijas finanšu sistēmas mugurkauls kļūst vēl spēcīgāks, veicinot nozares attīstību un labākus pakalpojumus visai sabiedrībai. Priekšdarbi tika uzsākti jau krietnu laiku iepriekš, bet nesenais Saeimas lēmums, apstiprinot jauno Latvijas Bankas likumu un ar to saistītos tiesību aktus, nosaka skaidru laika un satura ietvaru pārdomātai un kvalitatīvai abu institūciju integrācijai. Būtiski, lai tā sniegtu ieguvumus finanšu sektoram un sabiedrībai kopumā, un no tehniskā viedokļa 2023. gada 1. janvārī viss notiktu raiti un bez pārrāvumiem. Esmu pārliecināts, ka kopā mums tas izdosies!”

Sēdes lakā konsultatīvās padomes locekļi tika iepazīstināti ar Latvijas Bankas likuma tvērumu, integrācijas mērķiem, integrācijas projekta pārvaldību un laika plānu, kā arī būtiskākajiem integrētās institūcijas pārvaldības aspektiem.

Konsultatīvā finanšu un kapitāla tirgus padome ir koleģiāla padomdevēja institūcija, kura izveidota, lai sekmētu finanšu un kapitāla tirgus pārraudzības efektivitāti un veicinātu šā tirgus drošumu, stabilitāti un attīstību.

Konsultatīvo padomi uz paritātes principa pamata veido FKTK pārstāvji un finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku sabiedrisko organizāciju (profesionālo biedrību) vadītāji. Konsultatīvajā padomē bez FKTK pārstāvjiem darbojas Latvijas Finanšu nozares asociācijas, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas, Latvijas Kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību savienības, Latvijas Apdrošināšanas brokeru asociācijas, Latvijas Profesionālo apdrošināšanas brokeru asociācijas, Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas, kā arī Latvijas Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas iestāžu asociācijas vadības pārstāvji.

Turpmākai informācijai:

FKTK Komunikācijas un finanšu pratības daļas
Vadītāja Dace Jansone

tālr.: 67774808
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vairāk par FKTK: www.fktk.lv, www.klientuskola.lv,
www.twitter.com/FKTK_LV, www.linkedin.com/company/fktklv/

Citi jaunumi

06.06.2023.

Latvijas Banka sagatavojusi finanšu tirgus dalībniekiem kontrolsarakstu IT un drošības pārvaldības pašvērtējuma veikšanai

Lai palīdzētu finanšu tirgus dalībniekiem novērtēt savus...
05.06.2023.

Infografika: Apdrošināšanas izplatīšana Latvijā 2022. gadā

2022. gadā Latvijā strādāja sešas apdrošināšanas sabiedrības...
31.05.2023.

Latvijas Banka aicina uz diskusijām sarunu festivālā "LAMPA"

Šā gada sarunu festivālā "LAMPA", kas 9. un 10. jūnijā...
29.05.2023.

Par Latvijas Bankas darbu 29. maijā

Saistībā ar Saeimas lēmumu pasludināt 29. maiju par svētku...
26.05.2023.

Anulēta akciju sabiedrības "Rietumu Asset Management" ieguldījumu pārvaldes sabiedrības licence

Pēc akciju sabiedrības "Rietumu Asset Management" ieguldījumu...
24.05.2023.

Latvijas Banka saņem pieteikumu akciju sabiedrības "VEF" akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai akciju izslēgšanai no regulētā tirgus

Latvijas Banka 23. maijā saņēmusi sabiedrības ar ierobežotu...
23.05.2023.

Izlaidīs 2 eiro piemiņas monētu "Saulespuķe Ukrainai"

Otrdien, 30. maijā, Latvijas Banka izlaidīs īpašu 2 eiro...
18.05.2023.

Kā sasniegt kapitāla tirgus attīstībai valstiski nospraustos mērķus

Visiem, kas interesējas par Latvijas ekonomikas izaugsmi un...
15.05.2023.

Studenti aicināti iesniegt darbus studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursā

Baltijas valstu augstskolu studenti no šodienas līdz 29. maijam...
11.05.2023.

Jaunākais Latvijas sabiedrības Finanšu pratības indekss – 61 % no maksimālā iespējamā rezultāta

Latvijas iedzīvotāju finanšu pratība vērtējama kā viduvēja, un...
11.05.2023.

Latvijas Banka sāk publicēt informāciju par noguldījumu un kredītu procentu likmēm Latvijā un eiro zonā

Latvijas Banka ir sākusi apkopot un publicēt regulāru pārskatu par...
03.05.2023.

Izlaidīs Imantam Ziedonim veltītu monētu "Zvaigžņu putekļi"

Ceturtdien, 11. maijā, Latvijas Banka izlaidīs sudraba...