Publicēts: 29.10.2012.

Latvijas Banka 2012. gada 2. novembrī rīko starptautisku konferenci "Tautsaimniecības pārveide valsts parāda krīzē – vai Baltijas pieredze var noderēt citiem?"

Latvijas Bankas prezidents I. Rimšēvičs: "Viens no secinājumiem par krīzes pārvarēšanu Latvijā un Baltijas valstīs kopumā – veiksme ir atkarīga no ātras rīcības, izlēmības, solījumu pildīšanas un solidaritātes. ES parādu krīze ir reizē lokāla un pārnacionāla, tai ir katrā valstī atšķirīgi un vienoti globāli cēloņi, un tās risināšana prasa rīcību nacionālā un starptautiskā līmenī. 2. novembra konferencē mums būs iespēja izsekot abos virzienos paveiktajam un iezīmēt nākotnes perspektīvas."

Konferenci atklās Latvijas Republikas Ministru prezidenta Valdis Dombrovska un Latvijas Bankas prezidenta Ilmārs Rimšēviča uzrunas, kā arī Eiropas Centrālās bankas Ekonomikas ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieka Hansa Joahima Klekersa (Hans-Joachim Klöckers) referāts.

Tālāk sekos divas diskusijas. Pirmā būs ar ekonomiskās politikas veidotāju un tirgus dalībnieku skatu uz to, kāda ir pasaules ekonomiskās krīzes izraisītā politikas reakcija – varbūt tā ir pārāk ierobežota vai novēlota? Otrajā diskusijā akadēmiķi analizēs krīzes risinājumus atsevišķās valstīs, centrā izvirzot jautājumu, cik lielā mērā iespējama vienota pieeja. Konferences programma atrodama šeit.

Konference notiks Latvijas Bankas ēkā K. Valdemāra ielā 1b – pretējā ielas pusē bankas galvenajai ēkai.

Konferences apmeklējums ir ar ielūgumiem un akreditētiem plašsaziņas līdzekļiem. Sesiju tiešraide tiks nodrošināta interneta vietnē www.makroekonomika.lv.

Informācija medijiem

Reģistrācija: tiem, kas to vēl nav paspējuši – līdz 2012. gada 30. oktobrim, darba dienas beigām pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pretējā gadījumā dalību nevaram garantēt, jo vietu skaits ir ierobežots. Līdzi nepieciešams personu apliecinošs dokuments.

Televīzijām: Zālē ir sešas operatoru vietas, lūgums reģistrēties savlaicīgi. Kameru uzstādīšana būs iespējama līdz plkst. 09:30, tādēļ lūgums ierasties ar vismaz 15 minūšu rezervi!

Kontaktiem: Mārtiņš Grāvītis; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..; +371 67022349.