Publicēts: 01.03.2012.

Latvijas Banka septīto gadu rīko sabiedrības aptauju par gada monētu un no 2. līdz 15. martam aicina ikvienu izteikt savu viedokli par to, kura no Latvijas Bankas 2011. gadā izdotajām jubilejas un piemiņas monētām ir "Latvijas gada monēta 2011". "Latvijas gada monēta" ir lielākais un nozīmīgākais notikums Latvijas monētu nozarē, kas ļauj izcelt mākslinieku ieguldījumu šai īpašajā mākslas žanrā un noskaidrot, kā sabiedrība vērtē paveikto jubilejas un piemiņas monētu jomā, kādas tēmas, mākslinieciskie risinājumi tai šķiet pievilcīgākie.

Aptauju "Latvijas gada monēta 2011" Latvijas Banka rīko sadarbībā ar valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" projektu "Trešais tēva dēls" un Latvijas publiskajām bibliotēkām, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Televīzijas raidījumu "100g kultūras", kā arī tīklošanas portālu "Draugiem.lv".

Gada balvas pretendentes 
2011. gadā Latvijas Banka izlaidusi septiņas jubilejas un piemiņas monētas. 2011. gadā Latvijas Bankas izlaisto jubilejas un piemiņas monētu kolekciju papildinājušas monētas "Miglā asaro logs", "Rundāles pils", "Rīgas naudai 800", "Dzelzceļš Latvijā", "Rīga" (no monētu sērijas "Hanzas pilsētas"), "Rīgas Doms" un "Akmens monēta". Monētas radījuši mākslinieki Ilmārs Blumbergs, Guntars Sietiņš, Gunārs Krollis, Kristaps Ģelzis, Inta Sarkane, Aigars Ozoliņš, Laimonis Šēnbergs, Jānis Strupulis un Ligita Franckeviča. Monētas, kura iegūs visvairāk balsu un tiks atzīta par "Latvijas gada monēta 2011", mākslinieki saņems tradicionālo balvu – "Pasaules gada monētu 2010" tēlnieka Teodora Zaļkalna 1922. gadā iecerēto un 2008. gadā nokalto "Latvijas monētu".
Balsojums 
Aicinām cilvēkus izvēlēties vienu monētu, kura katru individuāli uzrunā ar māksliniecisko risinājumu, ir emocionāla, oriģināla un tematiski saistoša. Balsot par sev tīkamāko monētu būs iespējams no 2. marta līdz 15. martam Latvijas Bankas vietnē www.bank.lv un Latvijas Bankas centrālajā ēkā Rīgā un filiālēs Daugavpilī un Liepājā, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas centrālajā ēkā (K. Barona ielā 14).
Apbalvošanas pasākumā monētu autori izlozēs balvas aptaujas dalībniekiem – iesūtītās anketas piedalīsies loterijā, kuras balvu fondā ir pa pieciem eksemplāriem no katras aptaujai nominētās monētas. Aptaujas un loterijas rezultāti 12. aprīlī tiks publicēti Latvijas Bankas vietnē www.bank.lv.
Aptaujas ietvaros paredzētas arī izzinošas norises gan sociālā portāla "Draugiem.lv" lietotājiem, gan Latvijas publisko bibliotēku apmeklētājiem.
Apbalvošana 
Aptaujas rezultāti tiks paziņoti 12. aprīlī, kad svinīgā apbalvošanas pasākumā "Latvijas gada monēta 2011" autori saņems balvu "Gada monēta". Noslēguma pasākumā speciālbalvas piešķirs LTV raidījums "100 g kultūras", numismāti jeb naudas kolekcionāri un publiskās bibliotēkas.