Publicēts: 05.12.2022. Aktualizēts: 04.08.2023.

Informācijas pārvaldības sistēmas portāls (IMAS portāls) ir tiešsaistes platforma informācijas apmaiņai starp nozīmīgām uzraudzītām kredītiestādēm, Latvijas Banku un Eiropas Centrālo banku (ECB).

IMAS portālā bankas var iesniegt informāciju amatpersonu piemērotības novērtēšanai, saņemt informāciju par procesa statusu un veikt informācijas apmaiņu ar procesā iesaistītajiem darbiniekiem. IMAS portālā iesniegtā informācija automātiski ir pieejama Latvijas Bankai un ECB.

No 2021. gada janvāra nozīmīgās uzraudzītās kredītiestādes iesniegumu par valdes priekšsēdētāja, valdes locekļa, padomes priekšsēdētāja, padomes locekļa, risku direktora, par darbības atbilstības kontroli atbildīgās personas, iekšējā audita dienesta vadītāja, ārvalsts kredītiestādes filiāles vai kredītiestādes filiāles citā dalībvalstī vadītāja, prokūrista un sabiedrības kontroliera (amatpersonas) amata kandidātu piemērotības novērtēšanu iesniedz elektroniski, izmantojot IMAS portālu.

IMAS portāls ir pieejams ECB banku uzraudzības tīmekļvietnē:
www.bankingsupervision.europa.eu

IMAS portāla izmantošana nemaina tiesisko regulējumu attiecībā uz ECB un Latvijas Bankas pienākumu sadali nozīmīgo uzraudzīto kredītiestāžu uzraudzībā, kā arī nemaina banku amatpersonu piemērotības novērtēšanas regulējumu.

Noderīga informācija

  1. IMAS portālā atrodama aktualizēta atbilstības un piemērotības novērtējuma anketa, ar kuras saturu var iepazīties ECB banku uzraudzības tīmekļvietnē.
  2. Informācija par IMAS portālu ir pieejama ECB banku uzraudzības tīmekļvietnē.
  3. Ja rodas jautājumi par IMAS portālā iekļaujamas informācijas saturu, lūdzu, sazinieties ar Latvijas Bankas darbiniekiem, sūtot e-pastu uz adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
  4. Ja rodas tehniskas problēmas ar IMAS portālu vai ECB identifikācijas portālu, lūdzam sazināties ar ECB atbalsta centru, sūtot e-pastu uz adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot +49 69 1344 7766.