Publicēts: 04.07.2024.

Šā gada sarunu festivālā "LAMPA", kas 5. un 6. jūlijā notiks Cēsīs, Latvijas Bankas eksperti vairākās diskusijās rosinās domu apmaiņu par sabiedrībai būtiskiem jautājumiem, kas skar mūsdienīgu finanšu pakalpojumu, ekonomikas un ilgtspējīgu finanšu jautājumus.

LAMPA Latvijass Banka reklama 1200x628

Nauda pasta nodaļā vai banka telefonā?

Diskusija

Piektdien, 5. jūlijā, plkst. 20.00–21.00, ar tiešraidi

Sarunā par iekļaujošiem un mūsdienīgiem finanšu pakalpojumiem noskaidrosim, vai banka tikai telefonā būs jaunā realitāte un kāds finanšu pakalpojumu klāsts ir mūsdienu iztikas minimums. Meklēsim arī atbildes uz jautājumiem, kādas ir dažādu paaudžu un iedzīvotāju grupu vajadzības, kā tās salāgot un atrast zelta vidusceļu un kam būtu jāmaksā par finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos?

Diskusijā piedalīsies Latvijas Bankas prezidenta vietniece Santa Purgaile, Finanšu nozares asociācijas padomnieks juridiskos jautājumos Edgars Pastars, TV personība, režisore un uzņēmēja Marta Selecka, Amatas novada Ģikšu bibliotēkas vadītāja Dace Lāce. Diskusiju vadīs TV un radio personība Mārtiņš Spuris.

Latvijas ekonomika: sacensība ar sevi vai ar kaimiņvalstīm? 

Pieredzē balstītu padomu darbnīca

Sestdien, 6. jūlijā, plkst. 15.00-16.30

Šajā domnīcā, uzklausot ekspertus un veiksmīgus uzņēmējus, definēsim soļu celiņu Latvijas ekonomikas un labklājības izaugsmei. Šoreiz ne par politikas plānotāju rakstītām valsts attīstības stratēģijām, bet par atbildīgu darba devēju pieredzi, ko varam pārnest uz valsts konkurētspēju veicinošiem pasākumiem. Ja Latvijā ir uzņēmumi, kas var sacensties un izvirzīties priekšgalā Baltijas un starptautiska līmeņa konkurentiem, tad tas jāvar arī mūsu valstij kopumā. Bet - kā? Par to arī runāsim, un domnīcas rezultātus nesīsim.

Darbnīcā piedalīsies Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, AS "CleanR Grupa" padomes priekšsēdētājs, LDDK viceprezidents Guntars Kokorevičs, "AppLV" valdes loceklis Roberts Alhimionoks un jaunuzņēmēja, "Riga TechGirls" vadītāja Anna Andersone. Domnīcu vadīs Latvijas Universitātes profesors un domnīcas "LASER" valdes priekšsēdētājs Daunis Auers.

ZAĻVAIDĒŠANA vai ZAĻVARĒŠANA?!

Diskusija

Sestdien, 6. jūlijā, plkst. 15.30-17.00, ar tiešraidi

Pāreja uz klimatneitrālu ekonomiku ir tāda paša mēroga transformācija, kādu pasaule piedzīvoja industriālās un digitālās revolūcijas laikā. Kamēr citu valstu valdības jau vairākus gadus mērķtiecīgi strādā pie jaunu biznesa virzienu, infrastruktūras un sistēmu maiņas, savstarpēji konkurē par reģionāla mēroga risinājumu attīstību savās zemēs, Latvija ES Zaļā kursa ietvarā ir uzstādījusi klimata mērķus, taču to sasniegšanas centieni ir ļoti kūtri. Diskutēsim, kā pārvērst zaļvaidēšanu par zaļvarēšanu. Meklēsim risinājumus jaunu biznesa virzienu attīstībai, izmantojot zaļās ekonomikas iespējas, lai nodrošinātu Latvijas konkurētspēju, ilgtspējīgi saimniekojot. Iedvesmosimies no labiem piemēriem par to, kā varēt.

Diskusijā piedalīsies Latvijas Bankas ilgtspējības projektu vadītāja Laura Treimane, Ekonomikas ministrijas Enerģētikas finanšu instrumentu departamenta direktore, Rīgas domes deputāte Selīna Vancāne, RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta profesore Andra Blumberga, "KN Energies" Biznesa attīstības departamenta Projektu nodaļas vadītājs Justinas Jazbutis. Diskusiju vadīs "SCHWENK" Latvija vides un juridiskā direktore, valdes locekle Evita Goša.

Sprints vai maratons – kā Latvijai panākt Lietuvu un Igauniju?

Diskusija

Sestdien, 6. jūlijā, plkst. 19.00-20.00, ar tiešraidi

Latvijas vidējais ienākumu līmenis ir par ceturtdaļu zemāks nekā vidēji Eiropas Savienībā. Tas nozīmē, ka Latvija atpaliek par 15 gadiem, jo mūsu pašreizējā labklājība ir līdzīga tai, kāds bija ES 27 valstu vidējais līmenis aptuveni 2008. gadā. Igaunijas un Lietuvas atpalicība no ES 27 valstu vidējā ienākuma līmeņa ir divas reizes mazāka nekā Latvijai. Latvijas ienākumu atpalicība no Igaunijas ir vērojama jau ilgāku laiku, savukārt Lietuva piedzīvojusi ekonomikas izrāvienu tieši pēdējo 10–15 gadu laikā. Latvijas valdība izvirzījusi ambiciozu plānu dubultot Latvijas ekonomiku tuvāko desmit gadu laikā. Vai tas ir reāli un sasniedzami? Kā šajā procesā var palīdzēt Eiropa? Kādi mājasdarbi jāveic pašiem? Vai zaļā un digitālā pāreja var palīdzēt?

Diskusijā piedalīsies Latvijas Bankas ilgtspējības vadītājs, padomnieks Edvards Kušners, RTU inovāciju prorektore Liene Briede, Valsts kancelejas vadītāja vietnieks Pēteris Vilks un "Printful" līdzdibinātājs Dāvis Siksnāns. Diskusiju vadīs SSE Riga profesors, ViA valdes priekšsēdētājs Arnis Sauka.

Vai dabas vajadzības ir ekonomikas vajadzības?

Diskusija

Sestdien, 6. jūlijā, plkst. 20.00-21.00, ar tiešraidi

Dabas saglabāšana un saimniekošana Latvijā visbiežāk tiek pretstatīta - ja vienam dod, tad otram ņem. Zaļais kurss un Dabas skaitīšana kļuvuši par viedokļu sadursmju un pat konfliktu tēmām. Lauksaimnieki un mežsaimnieki saka - ļaujiet mums strādāt. Dabas un ilgtspējas eksperti norāda - jārīkojas dabas labā ātri un stingri. Arī Satversmes tiesa šopavasar atcēla normu, kas atļāva cirst tievākus kokus, jo tā pārkāpj ilgtspējas principu. Arvien lielāka plaisa starp dabu un saimniekošanu, tajā pašā laikā daba ir visas cilvēka eksistences, arī ekonomikas pamats. Vai ir iespējams panākt, ka saimniekošana ietver dabas saglabāšanu? Kam jāmainās dabas aizsardzībā, lai tas notiktu? Kam jāmainās lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un biznesā?

Diskusijā piedalīsies Latvijas Bankas ilgtspējības vadītājs, padomnieks Edvards Kušners, Latvijas Kokrūpniecības federācijas viceprezidents Kristaps Klauss, Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa un Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis. Diskusiju vadīs LTV žurnālists, raidījuma "1:1" vadītājs Gundars Rēders.

 

Informācija par sarunu festivālu "LAMPA"

Citi jaunumi

04.07.2024.

Latvijas Banka aicina uz diskusijām sarunu festivālā "LAMPA" 2024

Šā gada sarunu festivālā "LAMPA", kas 5. un 6. jūlijā notiks...
02.07.2024.

Latvijas Banka publicē savu otro ilgtspējības pārskatu

Latvijas Banka ir publicējusi savu otro ar klimatu saistītās...
01.07.2024.

Latvijas Banka izlaiž kolekcijas monētu "Bērnu prieki"

Ceturtdien, 4. jūlijā, Latvijas Banka izlaidīs kolekcijas...
28.06.2024.

Latvijas Banka saņem pieteikumu akciju sabiedrības "Latvijas Gāze" akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai akciju izslēgšanai no regulētā tirgus

Latvijas Banka 27. jūnijā saņēmusi akciju sabiedrības "Latvijas...
28.06.2024.

Par nodokļiem, procentu likmēm un ne tikai

Vai šobrīd ir īstais brīdis veikt nodokļu izmaiņas Latvijā, vai...
27.06.2024.

Latvijas Banka ar uzņēmējiem un pašvaldību pārstāvjiem pārrunās finanšu pakalpojumu pieejamību Latgales reģionā

Piektdien, 12. jūlijā, plkst. 13.00 Latvijas Bankas...
20.06.2024.

Par Latvijas Bankas darbu svētku laikā

Saistībā ar Līgo svētkiem un Jāņiem mainīts Latvijas Bankas...
20.06.2024.

Latvijas Banka veic uzņēmumu aptauju par finanšu pakalpojumu pieejamību

Latvijas Banka aicina uzņēmumus, kas ar e-adreses starpniecību ir...
20.06.2024.

Finanšu Stabilitātes Pārskats 2024

Latvijas Banka publicējusi jaunāko "Finanšu Stabilitātes...
19.06.2024.

Pārskats par kredītiestādēm piemērotajām sankcijām par prudenciālo prasību pārkāpumiem 2023. gadā

Eiropas Centrālā Banka (ECB) ir publicējusi statistikas pārskatu...
19.06.2024.

Apbalvoti Latvijas Bankas studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji

Šodien svinīgā ceremonijā tika apbalvoti Latvijas Bankas 22....
12.06.2024.

Intervija ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku

Latvijas Bankas nesen publiskotās makroekonomiskās prognozes...
replay.lsm.lv