Publicēts: 02.08.2023.

Šā gada 10. oktobrī Rīgā notiks otrais Latvijas FinTech forums, kas pulcēs Latvijas un Eiropas valstu finanšu tehnoloģiju uzņēmumu vadītājus, finanšu un tehnoloģiju profesionāļus, investorus un amatpersonas. Uz foruma galvenās skatuves eksperti diskutēs par aktuālām FinTech tēmām, bet līdztekus norisināsies šāgada foruma jaunums – FinTech uzņēmumu konkurss Fintech Factor.

Forumu rīko Latvijas Banka sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

LFF23 1000x300 banklviekslapa lv

"Lai veicinātu FinTech uzņēmumu attīstību un inovācijas finanšu sektorā, Latvijas Banka nodrošina dažādus atbalsta mehānismus, t. sk. konsultācijas Inovāciju centrā un iespēju testēt inovatīvus produktus Regulatīvajā smilškastē, raitu un saprotamu licencēšanas procesu un izglītojošus pasākumus. Papildus tam šoruden aicinām FinTech uzņēmumus izmantot īpašu iespēju – konkursā Fintech Factor prezentēt savu biznesa ideju ekspertu žūrijai un saņemt tūlītējas konsultācijas, kas palīdzēs biznesa izaugsmē," norāda Latvijas Bankas prezidenta vietniece Santa Purgaile.

FinTech uzņēmumu konkurss Fintech Factor

Konkursam aicināti pieteikties biznesa sākotnējās attīstības fāzē esošie FinTech uzņēmumi, kuri darbojas maksājumu nodrošināšanas, kriptoaktīvu, kolektīvās finansēšanas, aizdevumu, regulatīvo tehnoloģiju u.c. jomās.

Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 25. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu tīmekļvietnē fintechforum2023.eu. Desmit spēcīgākie pretendenti saņems uzaicinājumu piedalīties Fintech Factor konkursā 10. oktobrī. Konkursa dienā katra uzņēmuma pārstāvjiem būs individuāla tikšanās ar konkursa žūriju, kuras laikā uzņēmumam būs jāprezentē sava biznesa ideja, bet žūrija to novērtēs un sniegs padomus biznesa idejas tālākai attīstībai. Divu spēcīgāko biznesa ideju autori tiks virzīti uz konkursa finālu, proti, tiem būs iespēja tās pašas dienas pēcpusdienā prezentēt savu biznesa ideju uz FinTech foruma lielās skatuves un cīnīties par iespēju saņemt investora nodrošinātu balvu – ieguldījumu uzņēmuma kapitālā.

Konkursam pieteikties aicināti gan Latvijā, gan citās Baltijas un Eiropas valstīs reģistrēti uzņēmumi.

Konkursa žūrijā strādās FinTech jomā pieredzējuši eksperti, t. sk. Latvijas Bankas Finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes vadītāja Marine Krasovska un investors un konkursa galvenās balvas nodrošinātājs, Payall Payment Systems, Inc. prezidents Gerijs Palmers (Gary Palmer).

Visiem konkursa dalībniekiem dienu pirms konkursa būs iespēja piedalīties mācībās par to, kā veiksmīgi prezentēt savu biznesa ideju un piesaistīt investoru uzmanību.

"FinTech nozare veido aptuveni ceturtdaļu no Latvijas jaunuzņēmumu kopskaita, sniedzot būtisku ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Lielākā daļa Latvijas FinTech uzņēmumu specializējas tādās pieprasītās jomās kā maksājumu nodrošināšana, datu un IT risinājumi, pūļa finansējums, kā arī blokķēdes tehnoloģijas. Sešu gadu laikā nozares uzņēmumi tiešajās investīcijās piesaistījuši vairāk nekā 400 miljonus eiro. FinTech forums tiek organizēts ar mērķi radīt platformu, kurā nozares pārstāvji var pārrunāt jomas aktualitātes ne tikai Latvijas, bet arī pasaules kontekstā. Šādas tīklošanās platformas sniedz daudz jaunu ideju un attīstības iespēju, kā arī ceļ nozares starptautisko atpazīstamību," uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

FinTech forums: diskusijas par aktuālām nozares tēmām un tīklošanās

FinTech foruma pirmajā daļā notiks vairākas paneļdiskusijas par FinTech nozarē aktuālām tēmām – investīciju piesaisti FinTech uzņēmumiem, izaicinājumiem kriptoaktīvu pasaulē, mākslīgā intelekta radītajām attīstības perspektīvām. Plānots atskatīties uz Latvijas FinTech stratēģijas ieviešanā paveikto un uz Latvijas FinTech vides attīstības tendencēm. Forumu atklās Latvijas Bankas padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale un LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Pēcpusdienā uz foruma galvenās skatuves notiks konkursa Fintech Factor fināls un apbalvošanas ceremonija.

Savukārt foruma noslēdzošā daļa atvēlēta kontaktu veidošanai un konsultācijām. Foruma dalībniekiem būs iespēja konsultēties ar Latvijas Bankas, LIAA, AS "Attīstības finanšu institūcija Altum", "KPMG Baltics SIA" un The Connector pārstāvjiem.

FinTech forums notiks Rīgā, Gustava Zemgala gatvē 74a, pasākumu telpā "Fantadroms". Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc apmeklētāji aicināti iepriekš reģistrēties, aizpildot pieteikuma formu tīmekļvietnē fintechforum2023.eu. Turpat atrodama arī plašāka informācija par foruma programmu un dalībniekiem. Foruma darba valoda – angļu.


Citi jaunumi

20.06.2024.

Par Latvijas Bankas darbu svētku laikā

Saistībā ar Līgo svētkiem un Jāņiem mainīts Latvijas Bankas...
20.06.2024.

Latvijas Banka veic uzņēmumu aptauju par finanšu pakalpojumu pieejamību

Latvijas Banka aicina uzņēmumus, kas ar e-adreses starpniecību ir...
20.06.2024.

Finanšu Stabilitātes Pārskats 2024

Latvijas Banka publicējusi jaunāko "Finanšu Stabilitātes...
19.06.2024.

Pārskats par kredītiestādēm piemērotajām sankcijām par prudenciālo prasību pārkāpumiem 2023. gadā

Eiropas Centrālā Banka (ECB) ir publicējusi statistikas pārskatu...
19.06.2024.

Apbalvoti Latvijas Bankas studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa uzvarētāji

Šodien svinīgā ceremonijā tika apbalvoti Latvijas Bankas 22....
12.06.2024.

Intervija ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku

Latvijas Bankas nesen publiskotās makroekonomiskās prognozes...
replay.lsm.lv
10.06.2024.

Makroekonomiskās prognozes | 2024. gada jūnijs

Latvijas Banka publiskojusi jaunākās (sagatavotas 2024. gada...
07.06.2024.

Latvijas Banka rosina stiprināt kredītiestāžu klātbūtni reģionos

Latvijas Banka iesniegusi Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu)...
07.06.2024.

Ir sācies procentu likmju samazināšanas cikls

Ceturtdien Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padomē pieņēmām...
www.makroekonomika.lv
06.06.2024.

Ekspertu sarunas "Procentu likmes krīt. Vai gaisma tuneļa galā?"

Ceturtdien, 13. jūnijā, plkst.14.00-16.00 Latvijas Banka rīkos...
05.06.2024.

Kas jādara straujākai Latvijas ekonomikas izaugsmei?

Pēc pāris gadu pārtraukuma 2024. gada 3. jūnijā man bija...
www.makroekonomika.lv
04.06.2024.

Kā dīkstāves pabalsti maina darbinieku prasmju kompozīciju uzņēmumos?

Pētījums 2/2024