Publicēts: 02.08.2023.

Šā gada 10. oktobrī Rīgā notiks otrais Latvijas FinTech forums, kas pulcēs Latvijas un Eiropas valstu finanšu tehnoloģiju uzņēmumu vadītājus, finanšu un tehnoloģiju profesionāļus, investorus un amatpersonas. Uz foruma galvenās skatuves eksperti diskutēs par aktuālām FinTech tēmām, bet līdztekus norisināsies šāgada foruma jaunums – FinTech uzņēmumu konkurss Fintech Factor.

Forumu rīko Latvijas Banka sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

LFF23 1000x300 banklviekslapa lv

"Lai veicinātu FinTech uzņēmumu attīstību un inovācijas finanšu sektorā, Latvijas Banka nodrošina dažādus atbalsta mehānismus, t. sk. konsultācijas Inovāciju centrā un iespēju testēt inovatīvus produktus Regulatīvajā smilškastē, raitu un saprotamu licencēšanas procesu un izglītojošus pasākumus. Papildus tam šoruden aicinām FinTech uzņēmumus izmantot īpašu iespēju – konkursā Fintech Factor prezentēt savu biznesa ideju ekspertu žūrijai un saņemt tūlītējas konsultācijas, kas palīdzēs biznesa izaugsmē," norāda Latvijas Bankas prezidenta vietniece Santa Purgaile.

FinTech uzņēmumu konkurss Fintech Factor

Konkursam aicināti pieteikties biznesa sākotnējās attīstības fāzē esošie FinTech uzņēmumi, kuri darbojas maksājumu nodrošināšanas, kriptoaktīvu, kolektīvās finansēšanas, aizdevumu, regulatīvo tehnoloģiju u.c. jomās.

Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 25. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu tīmekļvietnē fintechforum2023.eu. Desmit spēcīgākie pretendenti saņems uzaicinājumu piedalīties Fintech Factor konkursā 10. oktobrī. Konkursa dienā katra uzņēmuma pārstāvjiem būs individuāla tikšanās ar konkursa žūriju, kuras laikā uzņēmumam būs jāprezentē sava biznesa ideja, bet žūrija to novērtēs un sniegs padomus biznesa idejas tālākai attīstībai. Divu spēcīgāko biznesa ideju autori tiks virzīti uz konkursa finālu, proti, tiem būs iespēja tās pašas dienas pēcpusdienā prezentēt savu biznesa ideju uz FinTech foruma lielās skatuves un cīnīties par iespēju saņemt investora nodrošinātu balvu – ieguldījumu uzņēmuma kapitālā.

Konkursam pieteikties aicināti gan Latvijā, gan citās Baltijas un Eiropas valstīs reģistrēti uzņēmumi.

Konkursa žūrijā strādās FinTech jomā pieredzējuši eksperti, t. sk. Latvijas Bankas Finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes vadītāja Marine Krasovska un investors un konkursa galvenās balvas nodrošinātājs, Payall Payment Systems, Inc. prezidents Gerijs Palmers (Gary Palmer).

Visiem konkursa dalībniekiem dienu pirms konkursa būs iespēja piedalīties mācībās par to, kā veiksmīgi prezentēt savu biznesa ideju un piesaistīt investoru uzmanību.

"FinTech nozare veido aptuveni ceturtdaļu no Latvijas jaunuzņēmumu kopskaita, sniedzot būtisku ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Lielākā daļa Latvijas FinTech uzņēmumu specializējas tādās pieprasītās jomās kā maksājumu nodrošināšana, datu un IT risinājumi, pūļa finansējums, kā arī blokķēdes tehnoloģijas. Sešu gadu laikā nozares uzņēmumi tiešajās investīcijās piesaistījuši vairāk nekā 400 miljonus eiro. FinTech forums tiek organizēts ar mērķi radīt platformu, kurā nozares pārstāvji var pārrunāt jomas aktualitātes ne tikai Latvijas, bet arī pasaules kontekstā. Šādas tīklošanās platformas sniedz daudz jaunu ideju un attīstības iespēju, kā arī ceļ nozares starptautisko atpazīstamību," uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

FinTech forums: diskusijas par aktuālām nozares tēmām un tīklošanās

FinTech foruma pirmajā daļā notiks vairākas paneļdiskusijas par FinTech nozarē aktuālām tēmām – investīciju piesaisti FinTech uzņēmumiem, izaicinājumiem kriptoaktīvu pasaulē, mākslīgā intelekta radītajām attīstības perspektīvām. Plānots atskatīties uz Latvijas FinTech stratēģijas ieviešanā paveikto un uz Latvijas FinTech vides attīstības tendencēm. Forumu atklās Latvijas Bankas padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale un LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Pēcpusdienā uz foruma galvenās skatuves notiks konkursa Fintech Factor fināls un apbalvošanas ceremonija.

Savukārt foruma noslēdzošā daļa atvēlēta kontaktu veidošanai un konsultācijām. Foruma dalībniekiem būs iespēja konsultēties ar Latvijas Bankas, LIAA, AS "Attīstības finanšu institūcija Altum", "KPMG Baltics SIA" un The Connector pārstāvjiem.

FinTech forums notiks Rīgā, Gustava Zemgala gatvē 74a, pasākumu telpā "Fantadroms". Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc apmeklētāji aicināti iepriekš reģistrēties, aizpildot pieteikuma formu tīmekļvietnē fintechforum2023.eu. Turpat atrodama arī plašāka informācija par foruma programmu un dalībniekiem. Foruma darba valoda – angļu.


Citi jaunumi

15.09.2023.

Infografika: Latvijas pensiju 2. un 3. līmeņa darbības rādītāji 2023. gada 1. pusgadā

15.09.2023.

Infografika: Ieguldījumu fondu un alternatīvo ieguldījumu fondu darbības rādītāji 2023. gada 1. pusgadā

15.09.2023.

Kritiskie finanšu pakalpojumi: kas jāzina banku klientiem?

Laikā, kad karš noris Eiropā un ik pa laikam saņemam satraucošus...
13.09.2023.

Uzņēmumus aicina pieteikt savus sasniegumus Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvai 2023

Latvijas Banka un Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome...
08.09.2023.

Kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību segmentā vērojama mērena sašaurināšanās

Šā gada jūnija beigās Latvijā darbojās 29 kooperatīvās...
07.09.2023.

Iedzīvotāji aicināti iepazīties ar informāciju par kritiskajiem finanšu pakalpojumiem

Latvijas Banka sadarbībā ar partneriem sagatavojusi informatīvu...
04.09.2023.

Pilnveido Ziemeļvalstu un Baltijas valstu naudas atmazgāšanas novēršanas sistēmu

Šodien publicēts Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) īstenotā un...
28.08.2023.

Mārtiņš Kazāks intervijā Bloomberg TV

ECB Padomes septembra lēmumi par tālāko monetāro politiku būs...
25.08.2023.

Latvijā 1. pusgadā būtiski audzis bezskaidrās naudas maksājumu apjoms

Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzēji (kredītiestādes,...
24.08.2023.

Vairāk nekā 300 skolotāju piedalās ikgadējā seminārā "Aktualitātes ekonomikā"

Šodien rekordliels dalībnieku skaits – 330 Latvijas skolotāji –...
24.08.2023.

Papildinātas vadlīnijas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un sankciju riska pārvaldīšanai

Latvijas Banka papildinājusi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas...
10.08.2023.

Eiropas Centrālās bankas Tautsaimniecības biļetens 5/2023