Publicēts: 24.04.2023.

No 24. aprīļa līdz 28. aprīlim Latvijas Bankā notiks mācības, kuru laikā ASV eksperti izglītos Latvijas finanšu sektora uzraudzības un tiesībaizsardzības institūciju pārstāvjus par risku izvērtējumā balstītu Latvijas kapitāla tirgus uzraudzību.

tirgus uzraudzibas macibas latvijas banka

Mācību programma, ko izveidojuši ASV Valsts kases departamenta Tehniskā atbalsta birojs, ASV Vērtspapīru un biržu komisija un Latvijas Banka, ir veidota kā forums labākās prakses apmaiņai par Latvijas finanšu instrumentu tirgus uzraudzību, lai nodrošinātu gan investoru tiesību aizsardzību, gan sekmētu efektīvāku kapitāla tirgus attīstību.

Atklājot mācību sesiju, ASV vēstnieks Latvijā Kristofers Robinsons akcentēja:
"ASV Vērtspapīru un biržu komisijas vizīte ir ļoti svarīga: ASV un tās partneru attiecību spēks ir ne tikai politikā un politiskajos līgumos, bet arī institucionālajā sadarbībā."

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks pateicas ASV organizācijām un lektoriem par iespēju kopīgot zināšanas un praktisko pieredzi, lai Latvijā stiprinātu riskos balstītu pieeju un spētu sekmīgi novērst, identificēt un apkarot finanšu instrumentu tirgus noziegumus. Tas ir būtisks priekšnoteikums, lai attīstītu Latvijas kapitāla tirgu un veidotu tādu uzraudzības vidi, kas sekmētu investoru uzticēšanos un viņu tiesību aizsardzību.

Mācību programmas laikā lektores ASV Vērtspapīru un biržu komisijas Starptautisko lietu biroja vecākā īpašā padomniece Džūlija E. Prīvita (Julie A. Preuitt ) un ASV Vērtspapīru un biržu komisijas Starptautisko lietu biroja vecākā īpašā padomniece Erina Makārtnija (Erin McCartney) iepazīstinās ar praktiskiem risinājumiem kopējā finanšu tirgus problēmām un ļaunprātīgām darbībām, kas kaitē investoru uzticībai un palielina kapitāla izmaksas. Lektores pievērsīsies tādiem tematiem kā, piemēram, finanšu tirgus uzraudzības izaicinājumi, labākās uzraudzības prakses, uzraudzības instrumenti ieguldītāju interešu aizsardzībai, investoru izglītošanas iespējas, efektīva starptautiskā sadarbība pārrobežu finanšu instrumentu tirdzniecības uzraudzībā un informācijas apmaiņa pārkāpumu un pretlikumīgu darbību novēršanā. Mācību laikā tiks aplūkotas arī tēmas, kas saistītas ar krāpšanas un tirgus manipulāciju identificēšanu, finanšu noziegumu novēršanu un efektīviem pārkāpumu novēršanas un sankciju politikas risinājumiem. Mācību dalībnieki iepazīsies ar risku izvērtējumā balstītu pieeju jaunu kapitāla tirgus dalībnieku ieiešanai tirgū un iepazīsies ar atsevišķu gadījumu analīzi.

Mācībās piedalīsies vairāk kā 40 Latvijas Bankas, Finanšu ministrijas, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes, Finanšu izlūkošanas dienesta, Latvijas Republikas prokuratūras un Patērētāju tiesību aizsardzības centra biroja eksperti.

Citi jaunumi

05.12.2023.

Neizmantojamo aktīvu riski ražošanas ķēdēs un to ekonomiskā ietekme eirozonā

Pētījums 6/2023
05.12.2023.

Latvijas Banka izsludina kārtējo studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu

Latvijas Banka izsludinājusi kārtējo studentu zinātniski...
30.11.2023.

Izvēlētas iespējamās nākotnes eiro banknošu tēmas – "Eiropas kultūra" un "Upes un putni"

Īsumā Izvēlētās iespējamās tēmas ir "Eiropas kultūra" un...
27.11.2023.

Finanšu sektors vienojas turpināt pasākumus skaidrās naudas pieejamības nodrošināšanai

Latvijas Banka, Finanšu nozares asociācija un komercbankas ar...
27.11.2023.

Latvijā sākas "Tavas pensijas nedēļa"

Šodien sākas "Tavas pensijas nedēļa" – pasākumu un aktivitāšu...
27.11.2023.

Latvijas Banka izlaiž Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja jubilejai veltītu monētu

Trešdien, 29. novembrī, Latvijas Banka par godu Rīgas...
21.11.2023.

Iecere "Altum" pārveidot par banku

Īsumā Pirms "Altum" pārveidot par banku, ir jāveic ilgs...
16.11.2023.

Latvijas finanšu iestādēs būtiski uzlabotas iekšējās kontroles sistēmas, jāstiprina samērīga risku pārvaldība un vēlme uzņemties risku

Latvijas finanšu iestādēs pēdējo gadu laikā būtiski...
14.11.2023.

Par Latvijas Bankas darbu brīvdienā

Saistībā ar valsts svētkiem mainīts Latvijas Bankas darba laiks....
09.11.2023.

Latvijas Banka izlaiž zelta kolekcijas monētu "Zelta zirgi"

Trešdien, 15. novembrī, Latvijas Banka izlaidīs zelta monētu...
09.11.2023.

M. Kazāka ievadvārdi Latvijas Bankas tautsaimniecība konferencē

Dāmas un kungi! Sveicu jūs Latvijas Bankas gadskārtējā...
07.11.2023.

Ilgtspējas brokastu dalībnieki uzzina, kā novērtēt ilgtspējas riskus

Šā gada 25. oktobrī norisinājās pasākumu cikla "Ilgtspējas...