Publicēts: 14.03.2022.

Latvijas Banka un partneri no 21. līdz 27. martam aicina piedalīties "Finanšu pratības nedēļā 2022", lai veicinātu iedzīvotāju naudas prasmi, finansiālo drošību un ilgtspēju. Nedēļas ietvaros nevalstiskās organizācijas, valsts pārvaldes iestādes un uzņēmumi rīkos daudzpusīgas bezmaksas aktivitātes, kurās aicināts piedalīties ikviens, kurš vēlas kļūt par labāku naudas pratēju.

Pakāpeniski īstenojot priekšdarbus Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) integrācijai vienā institūcijā, ar 2022. gada 1. janvāri par Latvijas nacionālo koordinatoru finanšu pratības jomā ir kļuvusi Latvijas Banka, un tā šogad pirmo reizi organizē un koordinē "Finanšu pratības nedēļas" norisi.

Finanšu pratības nedēļas ietvaros vairāk nekā 15 institūciju piedāvās tiešsaistes un klātienes pasākumus, kā arī informatīvos materiālus gan jauniešiem, gan pieaugušajiem un senioriem. Ikvienam būs iespēja uzzināt vairāk par tādām tēmām kā ieguldīšana, privāto finanšu plānošana, turīguma un pensijas veidošana, skaidrās naudas atpazīšana. Tiks apspriestas finanšu tehnoloģiju iespējas veicināt naudas prasmi, nākotnes darbs, varēs veikt atalgojuma prognozes, noskaidrot savu finanšu IQ, bet īpaši jaunieši aicināti piedalīties 5 dienas ilgā finanšu pratības izaicinājumā.

Tāpat starp pasākumiem ir seminārs skolotājiem, kā arī tiks publicēts mācību līdzeklis pirmsskolai ekonomikā un mācību materiāls par apdrošināšanu. Pirmos soļus uzņēmējdarbībā dažādās iniciatīvās varēs apgūt gan skolēni, gan pieaugušie. Latvijas Banka, savā 100 gadu jubilejā akcentējot finanšu pratības vērtību ikviena ikdienā un sabiedrībā kopumā, "Finanšu pratības nedēļas 2022" laikā izlaidīs 2 eiro piemiņas monētu, kas veltīta finanšu pratībai.

Ar nedēļas norišu kalendāru aicinām iepazīties finanšu pratības vietnē. Tiešraides un materiāli būs pieejami "Facebook" vietnē "Naudasprasme".

Finanšu pratības nedēļa Latvijā notiek jau devīto reizi starptautiskās iniciatīvas Global Money Week ietvaros. Gadskārtējās nedēļas norisi Latvijā koordinē Latvijas Banka, kas aktivitātes īsteno kopā ar Finanšu nozares asociāciju, Patērētāju tiesību aizsardzības centru, FKTK, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Latvijas Apdrošinātāju asociāciju, "Swedbank" AS, SIA "TAVEX", AS "DelfinGroup", Biedrību „Latvijas senioru kopienu apvienība”, AS "Attīstības finanšu institūcija Altum", Finanšu izglītības biedrību, biedrības "Global Shapers Community – Riga" FinLit projektu, biedrību "Junior Achievement Latvia", “Veselīgām finansēm”, Banku augstskolu, Rīgas Tehnisko universitāti, Ekonomikas un kultūras augstskolu, kā arī citām izglītības iestādēm un partneriem.

Vairāk informācijas par starptautisko iniciatīvu Global Money Week.

Citi jaunumi

06.12.2023.

Latvijas Banka piemēro 2 milj. eiro soda naudu AS "LPB Bank", slēdzot administratīvo līgumu

Latvijas Banka ar AS "LPB Bank" noslēgusi administratīvo...
06.12.2023.

Četri Latvijas uzņēmumi saņem Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvu 2023, izaugsmes balva – Rīgas Stradiņa universitātei

Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvu 2023 šogad saņēma...
05.12.2023.

Neizmantojamo aktīvu riski ražošanas ķēdēs un to ekonomiskā ietekme eirozonā

Pētījums 6/2023
05.12.2023.

Latvijas Banka izsludina kārtējo studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu

Latvijas Banka izsludinājusi kārtējo studentu zinātniski...
30.11.2023.

Izvēlētas iespējamās nākotnes eiro banknošu tēmas – "Eiropas kultūra" un "Upes un putni"

Īsumā Izvēlētās iespējamās tēmas ir "Eiropas kultūra" un...
27.11.2023.

Finanšu sektors vienojas turpināt pasākumus skaidrās naudas pieejamības nodrošināšanai

Latvijas Banka, Finanšu nozares asociācija un komercbankas ar...
27.11.2023.

Latvijā sākas "Tavas pensijas nedēļa"

Šodien sākas "Tavas pensijas nedēļa" – pasākumu un aktivitāšu...
27.11.2023.

Latvijas Banka izlaiž Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja jubilejai veltītu monētu

Trešdien, 29. novembrī, Latvijas Banka par godu Rīgas...
21.11.2023.

Iecere "Altum" pārveidot par banku

Īsumā Pirms "Altum" pārveidot par banku, ir jāveic ilgs...
16.11.2023.

Latvijas finanšu iestādēs būtiski uzlabotas iekšējās kontroles sistēmas, jāstiprina samērīga risku pārvaldība un vēlme uzņemties risku

Latvijas finanšu iestādēs pēdējo gadu laikā būtiski...
14.11.2023.

Par Latvijas Bankas darbu brīvdienā

Saistībā ar valsts svētkiem mainīts Latvijas Bankas darba laiks....
09.11.2023.

Latvijas Banka izlaiž zelta kolekcijas monētu "Zelta zirgi"

Trešdien, 15. novembrī, Latvijas Banka izlaidīs zelta monētu...