regionu sarunas karte viss 800x300

Valmiera 5. februāris

Valmieras pasākumu programmā notika šādas aktivitātes:

- tikšanās ar studentiem Vidzemes augstskolā 

- tikšanās ar reģiona uzņēmējiem, pašvaldību līderiem 

- diskusija ar iedzīvotājiem "Kā kļūt turīgiem: kas jādara cilvēkam un valstij, lai algā saņemtu vismaz 1000 eiro?" 

Regionu sarunas logo

Pasākumos piedalījās Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste, valdes loceklis Harijs Ozols.

Jelgava 1.-2. marts

Jelgavas pasākumu programmā notika šādas aktivitātes:

- tikšanās ar studentiem Latvijas Lauksaimniecības universitātē

- tikšanās ar reģiona uzņēmējiem, pašvaldību līderiem 

- iedzīvotāju un pašvaldības pārstāvju tikšanās ar Latvijas Bankas padomes locekli Edvardu Kušneru  un valdes locekli Hariju Ozolu. 
Prezentācijas tēma: "Atslēga uz turīgumu – naudā vai izglītībā?"

Talsi 23. marts

Talsu pasākumu programmā notika šādas aktivitātes:

- diskusija ar uzņēmējiem;

- iedzīvotāju tikšanās ar Latvijas Bankas padomes locekli Edvardu Kušneru, valdes locekli Hariju Ozolu un Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieku Mārtiņu Bitānu. 
Prezentācijas tēma: "Cik gados sasniegsim pārtikušo valstu līmeni – 10, 20, 50..?" 

Tiešraides ieraksts:

regionu sarunas logo Talsi 641x66

Madona 6. aprīlis

Ikviens tika aicināts apmeklēt diskusiju "Kāpēc par līdzīgu darbu Latvijā saņem daudz mazāk nekā Vācijā?".

Vai mums ir skopāki uzņēmēji? Vai tomēr atbilde meklējama pievienotajā vērtībā un produktivitātē - un ko šie vārdi īsti nozīmē? Un ko te katrs varam darīt lietas labā? 

Diskusijā piedalījās Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste un Latvijas Bankas valdes loceklis Harijs Ozols.
Sarunu vadīja "Latvijas Avīzes" žurnālists Ivars Bušmanis.

regionu sarunas logo Madona 641x66

Rēzekne un Preiļi 23. aprīlis

Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolā Latvijas Bankas ekonomists Andris Strazds sniedza prezentāciju "Kā mainās pasaule un ko tas nozīmēs Latvijai?"

Preiļu kultūras centrā plkst. 17 notika tikšanās ar Latvijas Bankas vadības pārstāvjiem – padomes locekli Edvardu Kušneru, valdes locekli, Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītāju Jāni Blūmu un ekonomistu Andri Strazdu. Sarunas tēma – "Kas darāms, lai cilvēki nebrauktu prom no Latgales?", tajā piedalījās arī Preiļu domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.

regionu sarunas logo Preili Rezekne 641x66

Ogre 14. maijs

Ogres pasākumu programmā notika šādas aktivitātes:

- tikšanās ar vietējo sabiedrību un izglītības darbiniekiem; sarunas tēma – "Kā skolotāja alga ietekmē atslēdznieka algu?"

- diskusija ar uzņēmējiem Ogres biznesa inkubatorā; sarunas tēma – "Latvijas tautsaimniecība simtgades priekšvakarā un izaicinājumi nākotnei?".

Pasākumos piedalījās Latvijas Bankas valdes loceklis Harijs Ozols, Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Bitāns, Ogres novada domes vadības pārstāvji.

regionu sarunas logo Ogre 641x66

Liepāja un Saldus 23. maijs

Pasākuma programmā:
- tikšanās ar uzņēmējiem un pašvaldības vadību centrā "Libava"; sarunas tēma – "Latvijas tautsaimniecība simtgades priekšvakarā un nākotnes izaicinājumi";
- diskusija ar iedzīvotājiem un pašvaldības vadību; sarunas tēma – "Kā no pagasta pamatskolas sola nonākt pasaules līmeņa uzņēmuma vadītāja krēslā?".

Pasākumos piedalījās Latvijas Bankas valdes loceklis Jānis Blūms, Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.

Regionu sarunas logo Saldus 641x66

Latvija sagaida savu 100 gadu jubileju kā brīva un eiropeiska valsts ar tirgus ekonomiku, stabilu valūtu un modernu finanšu sistēmu, ar vairākiem pasaules tirgū atpazīstamiem uzņēmumiem. Arī ar lielākajiem valsts un tās iedzīvotāju ienākumiem Latvijas vēsturē. Tomēr 100 gadu jubileja iezīmē nevis drošu izaugsmes perspektīvu, bet gan vairākas krustceles tautsaimniecības attīstībā, kur gan pašu izvēles, gan objektīvu pasaules norišu ietekme izšķirs, vai mums būs nevis vairāki, bet daudzi veiksmīgi eksportējoši uzņēmumi, vai mūsu bērni dzīvos pārtikušā valstī un vai izvairīsimies no iedzīvotāju skaita tālāka sarukuma, nevienlīdzības saglabāšanās, reģionu panīkuma u.c. problēmām.

Tāpēc Latvijas Banka valsts 100 gadu jubilejas pasākumu ietvaros 2018. gada pavasarī "Reģionu sarunās par labklājību" visu Latvijas reģionu pilsētās tiksies ar iedzīvotājiem un pašvaldību līderiem, uzņēmējiem un augstskolu mācībspēkiem un studentiem, lai diskutētu par to, kā vairot turību Latvijā un kā to paveikt, izmantojot tādus instrumentus kā zināšanas, nauda un prognozējama ekonomiskā politika. Šī programma tiks īstenota sadarbībā ar "Latvijas Avīzi", kam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze reģionālu diskusiju veidošanā, un sadarbībā ar pašvaldībām.

Vienlaikus ar sabiedrības iesaisti diskusijā par Latvijas tautsaimniecības nākotnes veidošanu "Reģionu sarunas par labklājību" iekļausies plašākā nacionālās centrālās bankas darbības virzienā – intereses rosināšanā un izpratnes veicināšanā par ekonomikas un finanšu jautājumiem. Kā nozīmīgākos projektus šajā jomā vērts minēt interneta vietni “Naudas skola", zināšanu centru "Naudas pasaule", ekonomikas mācību līdzekļus un seminārus skolotājiem, lekciju programmu ekonomikā un finansēs studentiem. Nacionālā centrālā banka ir arī valdības un parlamenta konsultante naudas politikas jautājumos.