regionu sarunas karte

Valmiera 5. februāris

Valmieras pasākumu programmā notika šādas aktivitātes:

- tikšanās ar studentiem Vidzemes augstskolā 

- tikšanās ar reģiona uzņēmējiem, pašvaldību līderiem 

- diskusija ar iedzīvotājiem "Kā kļūt turīgiem: kas jādara cilvēkam un valstij, lai algā saņemtu vismaz 1000 eiro?" 

Regionu sarunas logo

Pasākumos piedalījās Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste, valdes loceklis Harijs Ozols.

Jelgava 1.-2. marts

Jelgavas pasākumu programmā paredzētas šādas aktivitātes:

- tikšanās ar studentiem Latvijas Lauksaimniecības universitātē

- tikšanās ar reģiona uzņēmējiem, pašvaldību līderiem 

- iedzīvotāju un pašvaldības pārstāvju tikšanās ar Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un valdes locekli Hariju Ozolu.

Prezentācijas tēma: "Atslēga uz turīgumu – naudā vai izglītībā?"
Diskusijas moderators: Ivars Bušmanis, “Latvijas Avīzes” galvenās redaktores vietnieks.
Vieta: Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs – Svētes iela 33, mazā zāle.
Laiks: 1. martā plkst. 17.00-18.30

 

Nākamās sarunas plānotas Talsos, Madonā, Rēzeknē, Ogrē, Liepājā un Saldū (informācija tiks precizēta).

Latvija sagaida savu 100 gadu jubileju kā brīva un eiropeiska valsts ar tirgus ekonomiku, stabilu valūtu un modernu finanšu sistēmu, ar vairākiem pasaules tirgū atpazīstamiem uzņēmumiem. Arī ar lielākajiem valsts un tās iedzīvotāju ienākumiem Latvijas vēsturē. Tomēr 100 gadu jubileja iezīmē nevis drošu izaugsmes perspektīvu, bet gan vairākas krustceles tautsaimniecības attīstībā, kur gan pašu izvēles, gan objektīvu pasaules norišu ietekme izšķirs, vai mums būs nevis vairāki, bet daudzi veiksmīgi eksportējoši uzņēmumi, vai mūsu bērni dzīvos pārtikušā valstī un vai izvairīsimies no iedzīvotāju skaita tālāka sarukuma, nevienlīdzības saglabāšanās, reģionu panīkuma u.c. problēmām.

Tāpēc Latvijas Banka valsts 100 gadu jubilejas pasākumu ietvaros 2018. gada pavasarī "Reģionu sarunās par labklājību" visu Latvijas reģionu pilsētās tiksies ar iedzīvotājiem un pašvaldību līderiem, uzņēmējiem un augstskolu mācībspēkiem un studentiem, lai diskutētu par to, kā vairot turību Latvijā un kā to paveikt, izmantojot tādus instrumentus kā zināšanas, nauda un prognozējama ekonomiskā politika. Šī programma tiks īstenota sadarbībā ar "Latvijas Avīzi", kam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze reģionālu diskusiju veidošanā, un sadarbībā ar pašvaldībām.

Vienlaikus ar sabiedrības iesaisti diskusijā par Latvijas tautsaimniecības nākotnes veidošanu "Reģionu sarunas par labklājību" iekļausies plašākā nacionālās centrālās bankas darbības virzienā – intereses rosināšanā un izpratnes veicināšanā par ekonomikas un finanšu jautājumiem. Kā nozīmīgākos projektus šajā jomā vērts minēt interneta vietni “Naudas skola", zināšanu centru "Naudas pasaule", ekonomikas mācību līdzekļus un seminārus skolotājiem, lekciju programmu ekonomikā un finansēs studentiem. Nacionālā centrālā banka ir arī valdības un parlamenta konsultante naudas politikas jautājumos.