en
Aktualizēts: 15.08.2019

Zināšanu centrs "Naudas pasaule" ir interaktīvs finanšu izglītības un informācijas centrs katram, kas interesējas par naudas politiku, apriti un vēsturi.

Adrese: K. Valdemāra 2A, Rīga, LV-1050
E-pasts: naudas.pasaule@bank.lv
Tālrunis: 67022297

Ekspozīcija veidota saskaņā ar principu: "Nāc, ieraugi, pieskaries, izpēti un apdomā!". Izstāde ir interaktīva, un informatīvos stendus papildina multivides prezentācijas, īsfilmas, datorspēles un dažādi pārsteigumi. 

DSC 3681

Zināšanu centrs “Naudas pasaule” ir bāzes elements Latvijas Bankas ekonomikas izglītošanas programmā. Tādējādi tiek veicināta sabiedrības izpratne par ekonomikas un finanšu jautājumiem, kas saistīti ar naudas apriti un lomu ekonomikā. Centrs ir nozīmīgs atbalsts ekonomikas u.c. sociālo zinību apguvē Latvijas skolām, vidusskolas un pamatskolu grupām veidojot aptuveni 4/5 no kopējā apmeklējuma, kas ir vidēji 8 000˗9 000 apmeklētāju gadā. Centra apmeklēšanu par sev nepieciešamu informācijas un zināšanu ieguves veidu novērtē arī studenti, dažādu nozaru pārstāvji un ārvalstu viesi.

Zināšanu centrs “Naudas pasaule” pastāv vairāk nekā 12 gadus un ir uzņēmis 102 tūkstošus apmeklētāju – galvenokārt skolēnus un pedagogus, bet arī daudzu citu nodarbošanās veidu un vecumu apmeklētājus.

2017. gadā zināšanu centrs ir pārveidots, piedāvājot jaunajai situācijai atbilstošu pilnvērtīgu saturu un modernizējot vairāk nekā desmit gados novecojušo tehnoloģisko risinājumu.

2 zale 6

Zināšanu centra “Naudas pasaule” ekspozīcijas pārveide veikta gan Latvijas Bankas speciālistu spēkiem, īpaši attiecībā uz satura izveidi, gan piesaistot uzņēmumu SIA “Mellis Grupa”, kas specializējies ekspozīciju un multimediju veidošanā. Ekspozīcijas pārveidē piesaistīti partneri no citām institūcijām – FKTK, Latvijas Komercbanku asociācijas, norēķinu pakalpojumu uzņēmuma SIA “First Data Latvia”, vērtspapīru biržas “Nasdaq Riga” un investīciju eksperti “TeleTrade”.