en

Latvijas Banka ir izsludinājusi ideju konkursu māksliniekiem un mākslas studentiem par priekšlikumiem sižeta, dizaina un/vai tehniskā izpildījuma ziņā inovatīvai monētai, ko paredzēts izlaist 2017. gada decembrī.

Iesniegtos darbus vērtēs Latvijas Bankas monētu dizaina komisija. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas prēmijas (1. vietas ieguvējam 2500 eiro, 2. vietas ieguvējam 1500 eiro, trešās vietas ieguvējam 1000 eiro, trīs veicināšanas prēmijas 400 eiro katra).

Konkursa darbi jānosūta pa pastu vai jāiesniedz personiski Latvijas Bankā līdz 2017. gada 13. februāra plkst. 12, bet rezultāti tiks publiskoti līdz šā gada 31. martam Latvijas Bankas interneta vietnē www.bank.lv.

Detalizēti konkursa nosacījumi → 

Konkursi par satura, dizaina vai tehniskā izpildījuma ziņā inovatīvām monētām ir rīkoti arī iepriekš, piemēram, tā tika izveidota starptautisku atzinību guvusī "Millenium" programmas monēta "Poga" un pēdējā latu kolekcijas monēta, ko radīja mākslinieks Paulis Liepa (monēta "365"). 2015. gadā rīkotajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas dizaina konkursā 1. vieta tika piešķirta mākslinieka Mārča Kalniņa darbam "Z134M", kas 2016. gada nogalē pārdzima monētā “Zeme”.

Vairāk nekā 20 gadus ar kolekcijas monētu (iepriekš tās saucām par jubilejas un piemiņas monētām) starpniecību Latvijas Banka veido stāstu par Latviju, tās vēsturiskajām, kultūras un emocionālajām vērtībām nacionālā un starptautiskā kontekstā, radot monētas ar neierastu māksliniecisko, tehnisko vai tematisko risinājumu. 

Inovativas monetas konkurss 2017

Multimediji

Intervija ar Latvijas Bankas jauno prezidentu Mārtiņu Kazāku

Latvijas Bankas padomes loceklis, nākamais Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks intervijā "Rīta Panorāmai" par izaicinājumiem un plāniem stājoties amatā (16.12.2019.)

Ekspertu saruna: Ar valsts budžeta svirām pret nabadzību un nevienlīdzību

Ekspertu sarunā kopā ar nozares speciālistiem, Eiropas un Latvijas līmeņa politikas lēmējiem tika meklēti efektīvākie politikas instrumenti, kā risināt Latvijā aktuālu problēmu – augsto nabadzības līmeni un būtisko nevienlīdzību sabiedrībā.

Īsi par aktuālo ekonomikā

Mārtiņa Kazāka vieslekcija LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē 16.10.2019.