en
Publicēts: 21.01.2020

Aicinām Jūs uz neformālu pusdienlaika diskusiju par Latvijas ekonomikas aktualitātēm ar jauno Latvijas Bankas prezidentu, ECB Padomes locekli Mārtiņu Kazāku.

Pasākums notiks 2020. gada 2. martā plkst. 12:30-15:00 Latvijas Republikas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā (Avenue des Arts 23, Brussels 1000).

Sarunā ar Mārtiņu Kazāku uzzināsiet:

  • Kā eiro zonas un Latvijas izaugsmi ietekmē globālā neskaidrība saistībā ar Brexit, ASV-Ķīnas nesaskaņām, saspīlējumu Tuvajos Austrumos,
  • Kādi būtiskākie izaicinājumi sagaida Latvijas tautsaimniecību, t.sk. ES prioritāšu kontekstā,
  • Kad Latvija sasniegs Eiropas vidējo dzīves līmeni, un kas jādara, lai šo procesu paātrinātu.

Uz sarunu aicināti:

  • Eiropas institūcijās strādājošie eksperti, kur seko norisēm Latvijas un Baltijas tautsaimniecībā,
  • Beļģijā un citās valstīs dzīvojošie latviešu diasporas pārstāvji,
  • Un īpaši - ārvalstīs studējošie un studijas jau beigušie ekonomikas un finanšu jomas pētnieki/pasniedzēji no Latvijas (Latvijas Banka ir aicinājusi ārvalstīs studējošos tautiešus ciešāk sadarboties, tostarp viespētniecības programmās – sīkāku info skat. https://www.makroekonomika.lv/latvijas-bankas-atverto-durvju-diena-arvalstis-studejosiem-ekonomikas-petniekiem).

Sarunas laikā savu viedokli par ekonomikas attīstību būs laipni aicināts paust ikviens tās dalībnieks.

Pasākuma darba valoda – angļu.

Organizatori parūpēsies par pusdienu uzkodām un dzērieniem.

Ierodoties uz pasākumu būs nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Lūgums pieteikties līdz 17. februārim, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Briselē Mārtiņš Kazāks piedalīsies “Afore Consulting” rīkotajā ikgadējā konferencē "Delivering for the Future 4th Annual FinTech and Regulation Conference", kas veltīta mūsdienu finanšu pakalpojumu attīstības jautājumiem.

Latvijas parlaments Mārtiņu Kazāku Latvijas Bankas prezidenta amatā ievēlēja 2019. gada 12. decembrī (uz nākamo piecu gadu periodu, kurš sākās 2019. gada 21. decembrī). Mārtiņš Kazāks ir kļuvis arī par Eiropas Centrālās bankas Ģenerālpadomes un Eiropas Centrālās bankas Padomes locekli.

Mārtiņš Kazāks dzimis 1973. gada 19. septembrī Liepājā. Beidzis Liepājas Raiņa 6. vidusskolu (1991), Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu ekonomikā (1995), Kembridžas Universitātē – diplomu ekonomikā (1996) un Londonas Universitātē – maģistra grādu ekonomikā ar izcilību (MSc in Economics with Distinction; 1997) un doktora grādu ekonomikā (PhD in Economics; 2005).

1994.–1995. gadā strādājis par vadošo ekonomistu Latvijas Republikas Finanšu ministrijas Makrofiskālās analīzes un prognozes departamentā un par pētniecības asistentu International Research and Exchanges Board (IREX) Rīgas birojā. No 2000. gada septembra līdz 2001. gada jūnijam un no 2001. gada septembra līdz 2002. gada jūnijam bijis pētnieka asistents Londonas Universitātes koledžas Slāvu un Austrumeiropas studiju skolas Sociālo zinātņu departamentā (Social Sciences Department, School of Slavonic and East European Studies, University College London). No 2005. gada novembra līdz 2009. gada decembrim strādājis AS "HANSABANKA" (vēlāk pārdēvēta par "Swedbank" AS) par galveno ekonomistu Latvijā un galveno makroekonomikas analītiķi Baltijā. No 2010. gada janvāra līdz 2018. gada augustam bijis Swedbank grupas galvenā ekonomista vietnieks, Swedbank Latvija galvenais ekonomists un Swedbank grupas Baltijas valstu Makroekonomikas pētījumu daļas vadītājs.

Mārtiņš Kazāks strādājis par pasniedzēju Rīgas Ekonomikas augstskolā (Stockholm School of Economics in Riga; 1996–2008), Londonas Universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē un Rīgas Biznesa skolā.

Darbojies Latvijas Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijā (2006–2011), Banku augstskolas Padomnieku konventā, Liepājas Universitātes padomnieku konventā un Latvijas Republikas fiskālās disciplīnas padomē (2014–2018). Ir Ekonomistu apvienības 2010 un National Association for Business Economics (ASV) biedrs.

Mārtiņš Kazāks ir daudzu publikāciju autors un līdzautors finanšu tirgu un to integrācijas, ekonomiskās attīstības cikla un finanšu krīžu, fiskālās politikas un tautsaimniecības konkurētspējas jomā.

Informācija par Latvijas Bankas darbību un ekonomisko analīzi – bank.lv un makroekonomika.lv.


Multimediji

Kazāks: Latvijas ekonomikā zemākais punkts Covid-1

Kazāks: Latvijas ekonomikā zemākais punkts Covid-19 krīzē ir aiz muguras (TV3)

Vienlaikus Latvijas Bankas prezidents akcentēja, ka Covid-19 stāsts vēl nav beidzies. “Neviens nezina, kas notiks turpmāk pasaulē, bet pašreizējā brīdī zemākais punkts ir aiz muguras,” pauda Mārtiņš Kazāks intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes".

Skype saruna ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku

Atšķirībā no iepriekšējās ekonomiskās krīzes pašlaik ar Covid-19 saistītā krīze nav pamats absolūti netērēt un neinvestēt, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks. (21.04.2020.)

Maksājumi starp bankām un Latvijas Banka

Izveidot un uzturēt drošu un efektīvu maksājumu sistēmu ir viens no centrālo banku galvenajiem uzdevumiem.