en
Publicēts: 08.07.2019

Latvijas Bankas (LB) padome šodien ārkārtas sēdē atbalstīja Kristīnes Černajas-Mežmales virzīšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pagaidu vadītāja amatam.

LB padome, iepazinusies ar kandidātes darba pieredzi un uzklausījusi redzējumu par FKTK darbu līdz jaunā vadītāja iecelšanai, guva pārliecību par Černajas-Mežmales spēju nodrošināt raitu un nepārtrauktu FKTK darbu, tostarp finanšu nozares uzraudzībā, finanšu nozares reformu īstenošanā un Moneyval rekomendāciju ieviešanā.

Finanšu ministra un LB padomes kopīgi virzītās Černajas-Mežmales kandidatūru izskatīs atbildīgā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija un par iecelšanu amatā lems Saeima.


Multimediji

M. Kazāks TV3

M. Kazāks: nevaram atļauties pazaudēt nevienu iedzīvotāju

Intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" (24.11.2020.) Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks: Mēs nevaram atļauties pazaudēt nevienu iedzīvotāju, mēs nevaram atļauties riskēt ar nabadzības pieaugumu, mēs nevaram atļauties riskēt ar nevienlīdzības pieaugumu, jo tas nākotnē mūs visus negatīvi ietekmēs. Mēģinām atbalstīt ar makšķeri, kur tas ir iespējams, nevis ar zivi.

Mārtiņš Kazāks par centrālās bankas lomu sabiedrībā

Person of Interest by SSE Riga. 20.11.2020. (angļu valodā).

Digitālais eiro – jauns maksāšanas līdzeklis nākotnei

Papildus eiro banknotēm un monētām pēc dažiem gadiem Eiropas Centrālā banka emitēs arī “digitālo eiro”, kas būs pieejams visām privātpersonām un uzņēmumiem, būtiski mainot maksājumu sistēmu funkcionēšanas veidu, vēsta TV3 ziņas.(07.11.2020.)