en
Publicēts: 16.09.2020

Finanšu tehnoloģiju (FinTech) nozarē straujas pārmaiņas ir ikdiena. Lai būtu vieglāk tām sekot līdzi, Latvijas Banka 2019. gadā izveidoja FinTech vārdnīcu – noderīgu rīku, kurā iekļauti biežāk lietoto terminu skaidrojumi. Šogad Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) kopdarbā sagatavota papildinātā vārdnīcas versija.

Vārdnīcā var atrast paplašinātus skaidrojumus par dažādiem tehnoloģiju veidiem, piemēram, uzzināt, kas ir blokķēde un kvadrātkods. Papildinātajā vārdnīcā iekļauti regulatīvo terminu skaidrojumi, kas vārdnīcas lietotājam ļauj paplašināt zināšanas par to, kas ir maksājumu ierosināšanas pakalpojums vai ko nozīmē termins RegTech (proti, regulatory technology – regulatīvās tehnoloģijas).

Vārdnīcu iespējams izmantot vairākos veidos. To var lejupielādēt kā attēlu vai dokumentu, un lietot kā vizuālu uzskates materiālu. Tāpat gan FKTK, gan Latvijas Bankas mājas lapā pieejami visu terminu skaidrojumi ar paplašinātu informāciju par katru no tiem.

Latvijas Banka un FKTK uzskata, ka ir svarīgi nodrošināt Latvijas sabiedrībai iespējami plašu informācijas loku, kas palīdz uzlabot finanšu pratību. Pat ja šķiet, ka ikdienā izmantojam tikai vienkāršākos finanšu pakalpojumus, tomēr arī tie mainās, un ir būtiski zināt, kā droši rīkoties ar saviem finanšu līdzekļiem.

Multimediji

Kazāks: Latvijas ekonomikā zemākais punkts Covid-1

Kazāks: Latvijas ekonomikā zemākais punkts Covid-19 krīzē ir aiz muguras (TV3)

Vienlaikus Latvijas Bankas prezidents akcentēja, ka Covid-19 stāsts vēl nav beidzies. “Neviens nezina, kas notiks turpmāk pasaulē, bet pašreizējā brīdī zemākais punkts ir aiz muguras,” pauda Mārtiņš Kazāks intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes".

Skype saruna ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku

Atšķirībā no iepriekšējās ekonomiskās krīzes pašlaik ar Covid-19 saistītā krīze nav pamats absolūti netērēt un neinvestēt, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks. (21.04.2020.)

Maksājumi starp bankām un Latvijas Banka

Izveidot un uzturēt drošu un efektīvu maksājumu sistēmu ir viens no centrālo banku galvenajiem uzdevumiem.