en
Publicēts: 16.09.2020

Finanšu tehnoloģiju (FinTech) nozarē straujas pārmaiņas ir ikdiena. Lai būtu vieglāk tām sekot līdzi, Latvijas Banka 2019. gadā izveidoja FinTech vārdnīcu – noderīgu rīku, kurā iekļauti biežāk lietoto terminu skaidrojumi. Šogad Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) kopdarbā sagatavota papildinātā vārdnīcas versija.

Vārdnīcā var atrast paplašinātus skaidrojumus par dažādiem tehnoloģiju veidiem, piemēram, uzzināt, kas ir blokķēde un kvadrātkods. Papildinātajā vārdnīcā iekļauti regulatīvo terminu skaidrojumi, kas vārdnīcas lietotājam ļauj paplašināt zināšanas par to, kas ir maksājumu ierosināšanas pakalpojums vai ko nozīmē termins RegTech (proti, regulatory technology – regulatīvās tehnoloģijas).

Vārdnīcu iespējams izmantot vairākos veidos. To var lejupielādēt kā attēlu vai dokumentu, un lietot kā vizuālu uzskates materiālu. Tāpat gan FKTK, gan Latvijas Bankas mājas lapā pieejami visu terminu skaidrojumi ar paplašinātu informāciju par katru no tiem.

Latvijas Banka un FKTK uzskata, ka ir svarīgi nodrošināt Latvijas sabiedrībai iespējami plašu informācijas loku, kas palīdz uzlabot finanšu pratību. Pat ja šķiet, ka ikdienā izmantojam tikai vienkāršākos finanšu pakalpojumus, tomēr arī tie mainās, un ir būtiski zināt, kā droši rīkoties ar saviem finanšu līdzekļiem.