Publicēts: 26.03.2020. Aktualizēts: 28.09.2021.

 

Latvijas Bankas darbība

Kredītu reģistrā tiks iekļautas ziņas par atbalsta pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību


Krīzes skarto komersantu, kuriem Latvijas Banka sniegusi atbalsta pasākumus, saraksts

Komersanta nosaukums

Komersanta reģ. Nr.

Noslēgtais līgums

Sniegtais atbalsta pasākums

Papildus informācija

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Baltic Restaurants Latvia"

40003556833

2018. gada 21. decembra līgums Nr. LB-07/2018/559 "Par ēdnīcas telpu un iekārtu nomu un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu Latvijas Bankas darbiniekiem"

Komersants atbrīvots no līgumā noteiktās telpu nomas maksas līdz ārkārtējās situācijas beigām

Noslēgta arī vienošanās par līgumā noteikto ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas pārtraukumu līdz ārkārtējās situācijas beigām

 

Šis saraksts tiek publicēts Latvijas Bankas interneta vietnē, pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 2. aprīļa noteikumu Nr. 180 "Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību" 8. punktu.

Latvijas Bankas viedoklis par nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem

Velns slēpjas detaļās – kā palīdzēt krīzes skartajiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem? / Baiba Brusbārde, Kārlis Vilerts, Uldis Rutkaste (08.02.2021.)

Ietekme uz ekonomiku

05.01.2021

Kādā situācijā ir Latvijas ekonomika un ko ieilgusi dīkstāve nozīmētu uzņēmumiem un to darbiniekiem? Cik efektīvi bijuši līdzšinējie atbalsta pasākumi? Kādi ir ekonomikas atveseļošanas scenāriji un prognozes, Latvijas Radio Krustpunktā diskutē Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vadītājs Jānis Salmiņš, Latvijas Bankas ekonomists Uldis Rutkaste, Latvijas darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone, Stokholmas ekonomikas augstskolas Rīgā profesors, Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.

16.11.2020

LTV raidījumā "Aizliegtais paņēmins. Operācija: "Palīdzība biznesam"" Latvijas Bankas ekonomiste Baiba Brusbārde par valdības piedāvāto atbalstu rudenī.

10.11.2020.

Latvijas Radio Krustpunktā eksperti, t.sk. Latvijas Bankas ekonomists Kārlis Vilerts, vērtē valdības darbu, cik tas ir veiksmīgs un pārdomāts šajā situācijā. 

20.10.2020.

Ja saslimšanas skaitļi ar Covid-19 būs augsti ilgu laiku, tas negatīvi ietekmēs ekonomiku.

Intervijā aģentūrai LETA Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks atzīst, ka pašreizējie lēmumi slimības ierobežošanā ir bijuši pareizi un nepieciešami, taču turpmākiem lēmumiem ir jābūt daudz mērķētākiem un konkrētākiem, lai ierobežojumi neradītu ļoti negatīvu sitienu pa ekonomiku. Vienlaikus Latvijai nevajag aizmirst par krīzes laika radītajām iespējām, no kurām ļoti svarīga ir jaunais Eiropas Savienības atveseļošanas pagaidu instruments "Next Generation EU". 

Martins Kazaks int LETA okt 2020 1000x300

09.07.2020.

Būtiskākais ekonomikā pēc Covid-19 ārkārtējās situācijas

Kādus izaicinājumus eksporta uzņēmumiem un ekonomikai turpina sagādāt Covid19? Par to portāls LSM.lv diskutē ar kokapstrādes uzņēmuma Byko-Lat, CED pārstāvi Raiti Žaku un Latvijas Bankas ekonomistu Kārli Vilertu.

06.07.2020.

Pirmdien, 6. jūlijā “Delfi TV ar Jāni Domburu” notika diskusija “Kurp vedīs un cik izmaksās stratēģija Covid-19 krīzes seku mazināšanai?”. Par Ekonomikas ministrijas sagatavoto un valdībā apstiprināto stratēģiju diskutē ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV), Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis un opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas deputāte Dana Reizniece-Ozola.

Raidījuma ieraksts

13.05.2020.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš videokonferences režīmā ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku pārrunāja globālās un reģionālās ekonomikas tendences, kas tieši ietekmē Latvijas tautsaimniecības attīstības iespējas laikā, kad aktīvi tiek īstenoti Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumi.

Video

Martins Kazaks 1pret1 citats 1000


 Īsi par koronavīrusa ietekmi uz pasaules ekonomiku (28.02.2020)


Krīzes laika hipotekāro parādsaistību dzēšana

Saeima ir atbalstījusi grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” un Kredītiestāžu likumā, kas paredz ekonomikas pārkaršanas laikā ņemto un šobrīd bezcerīgi neatgūstamo parādu dzēšanu. Ar grozījumiem tiek noteikts mehānisms, kā kredītiestādes un parādu piedziņas uzņēmumi var dzēst līdz 2008. gada nogalei izsniegtos hipotekāros kredītus, kuru atgūšana ir bezcerīga un kuri ir jau norakstīti, bet nevar tikt vienpusēji dzēsti.

Infografika: Saskaņota monetārā un fiskālā politika – ko tā nozīmē Latvijai?

Mārtiņš Bitāns, Latvijas Bankas ekonomists

Latvijas Bankas ekonomistu raksti un komentāri

Vairāk komentāru tautsaimniecības datiem