en
Aktualizēts: 08.02.2021

Ņemot vērā Ministru kabineta lēmumus par Covid-19 infekcijas ierobežošanu un nolūkā samazināt cilvēku plūsmu Latvijas Bankas klientu kasē pieņemts lēmums ierobežot Latvijas Bankas sniegtos pakalpojumus klātienē kasē K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā. Vairāki pakalpojumi būs pieejami pēc iepriekšēja pieraksta.

Būtiskākais īsumā:

  • Latvijas Bankas kasē klātienē nebūs iespējams iegādāties kolekcijas monētas un citus numismātikas produktus. Aicinām iegādi veikt vietnē  e-monetas.lv, piegādei izmantojot VAS "Latvijas Pasts" eksprespasta pakalpojumu;
  • pēc iepriekšēja pieraksta (pa tālruni 67022369 saskaņojot ierašanās laiku klātienē) pret eiro varēs apmainīt lata naudas zīmes (bez komisijas maksas un par oficiālo maiņas kursu);
  • pēc iepriekšēja pieraksta (pa tālruni 67022369 saskaņojot ierašanās laiku klātienē) būs iespējams apmainīt bojātas eiro un lata naudas zīmes, kā arī iesniegt identifikācijai aizdomīgas eiro un lata naudas zīmes;
  • pēc iepriekšēja pieraksta (pa tālruni 67022369 saskaņojot ierašanās laiku klātienē) būs iespējams apmainīt eiro naudas zīmju nominālus (t.sk. t.s. "cūciņas"). 
  • Kredītu reģistra izziņas līdz epidemioloģiskās situācijas normalizēšanai izsniegs tikai attālināti elektroniski vai pasta sūtījuma veidā;

Latvijas Bankas pakalpojumu sniegšana ierastajā kārtībā tiks atsākta pēc epidemioloģiskās situācijas normalizēšanās, un sabiedrība par to tiks laikus informēta.

 

Kolekcijas monētu un numismātikas produktu iegāde

Kolekcijas monētu un numismātikas produktu iegādi aicinām veikt vietnē e-monetas.lv, kas ļaus saņemt iegādātos produktus ar VAS "Latvijas Pasts" eksprespasta starpniecību. Vietnē pieejams plašs Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu klāsts. Pirkumus var veikt gan privātpersonas, gan Latvijas uzņēmumi, nodrošināta iespēja ērti norēķināties, izmantojot VISA, VISA ElectronMasterCard un Maestro norēķinu kartes, kā arī "Swedbank" AS, AS "Citadele banka" un AS "SEB banka" internetbankas. Numismātikas produktus e-monetas.lv var iegādāties arī privātpersonas un juridiskās personas ārvalstīs.

Viltotās un aizdomīgās naudas zīmes

Attiecībā uz viltotām un aizdomīgām naudas zīmēm iesakām vērsties un iesniegt tās tuvākajā policijas iecirknī. Policijas darbinieki veiks nepieciešamās izmeklēšanas darbības un aizdomīgās naudas zīmes nosūtīs uz Latvijas Bankas vienoto naudas pārbaudes centru, kurā tiks veiktas pārbaudes un dots gala slēdziens, vai naudas zīmes ir īstas. Gadījumā, ja izrādīsies, ka naudas zīmes nav viltotas, bet bojātas, iesniedzējam neradīsies materiāli zaudējumi.

Bojātās naudas zīmes

Gadījumos, kad nepieciešams apmainīt bojātas naudas zīmes, iedzīvotāji un uzņēmēji aicināti kā alternatīvu izmantot kurjerpasta pakalpojumus. Bojātās naudas zīmes kopā ar aizpildītu iesnieguma veidlapu, iesniegumā norādot detalizētu negadījuma aprakstu, nosūtāmas Latvijas Bankas vienotajam naudas pārbaudes centram (K. Valdemāra iela 2A, Rīga, LV-1050). Detalizēti par bojātas naudas apmaiņu.

Kredītu reģistra izziņa

Lēmums uz laiku pārtraukt Kredītu reģistra izziņu izsniegšanu klātienē pieņemts, tostarp ņemot vērā, ka šo pakalpojumu iespējams nodrošināt attālināti.

Kredītu reģistra ziņas elektroniski var saņemt vietnē https://manidati.kreg.lv. Šī iespēja pieejama bez maksas nepārtraukti gan brīvdienās, gan svētku dienās.

Latvijas Banka personai par sevi Kredītu reģistrā iekļautās ziņas izsniedz bez maksas:

Persona par sevi un juridiskās personas pārstāvis par pārstāvēto uzņēmumu elektroniskā veidā var saņemt Kredītu reģistrā iekļautās ziņas interaktīvi, autentificējoties vietnē https://manidati.kreg.lv, izmantojot mobilo lietotni "eParaksts mobile" vai Latvijas Republikā izsniegtu personas apliecību (eID karti).

  • uz oficiālo elektronisko adresi

Latvijas Banka bez maksas izsniedz Kredītu reģistrā iekļautās ziņas uz personas oficiālo elektronisko adresi. Aktivizēt oficiālo e-adresi iespējams valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv, apliecinot savu identitāti ar eID karti, "eParaksts" vai "eParaksts mobile". Latvijas Banka Kredītu reģistrā iekļautās ziņas elektroniski parakstīta dokumenta veidā uz oficiālo e-adresi nosūta vienas darbadienas laikā pēc personas pieteikuma saņemšanas (iesūtot caur oficiālo elektronisko adresi).

  • pasta sūtījumu veidā

Latvijas Banka personai izsniedz Kredītu reģistrā iekļautās ziņas ierakstīta pasta sūtījuma veidā uz pasta adresi Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstī. Latvijas Banka Kredītu reģistrā iekļautās ziņas sagatavo nekavējoties pēc personas rakstiska pieteikuma un maksas par pasta pakalpojumiem (lai nosūtītu atpakaļ personai tās pārskatu) saņemšanas. Persona rakstisku pieteikumu nosūta Latvijas Bankai elektroniskā dokumenta veidā (parakstīts ar drošu elektronisko parakstu) vai papīra dokumenta (uz dokumenta notariāli vai līdzvērtīgā veidā jāapliecina paraksta īstums).

Papildu informāciju par Kredītu reģistra izziņu saņemšanu skatīt Latvijas Bankas mājas lapā.